Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Koncert Árstíðir

Koncert Árstíðir

Letniej Scena Radia Kraków

21 czerwca trasę koncertową rozpoczął zespół Árstíðir. Mamy to szczęście, że w lipcu pojawi się nie tylko u sąsiadów za miedzą, w Czechach, ale odwiedzi także po raz pierwszy w swojej karierze Polskę. Specjalnie na jedno popołudnie. Dzień po występie na czeskim festiwalu Colours of Ostrava – 15 lipca – Árstíðir pojawi się w Krakowie na Letniej Scenie Radia Kraków.

Letnia Scena zostanie w tym roku zainaugurowana wyjątkowo w piątek 29 czerwca, po czym w każdą niedzielę lipca i sierpnia Radio Kraków będzie stwarzać bardzo dobrą okazję do spotkania z falą dobrej muzyki. W tym roku wśród artystów jest także zespół z Reykjavíku. Jego plenerowy koncert na dziedzińcu Radia Kraków, także w ramach festiwalu Rozstaje 2012, stanowić będzie prolog przyszłorocznych występów, bowiem edycja 2013 poświęcona będzie Muzyce Północy.

Árstíðir charakteryzuje się unikalnym brzmieniem akustycznym. Słychać różne wpływy – od muzyki klasycznej, przez islandzki folk, jazz, indie aż po rock progresywny. Do tej pory zespół wydał dwa albumy. O ostatnim można przeczytać na naszej stronie.

15 lipca 2012 r., godz. 18:00, dziedziniec Radia Kraków, Al. Słowackiego 22 w Krakowie — wstęp wolny.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.