Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Loud Jazz Band promuje nową płytę

Loud Jazz Band promuje nową płytę

Teatr Rozmaitości

„From the distance. Live In Oslo” to ósma płyta Loud Jazz Band. Zespół pana Mirosława „Carlosa” Kaczmarczyka (w 2013 r. zdobywcy wyróżnienia „Wybitny Polak” w Norwegii za szczególne osiągnięcia muzyczne i rolę animatora kultury obu krajów) wystąpi 7 października 2013 roku, godz. 20.30, w Teatrze Rozmaitości w Warszawie (ul. Marszałkowska 8). Na scenie gościnnie wystąpi również jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, pan Paweł Kaczmarczyk z AudioFeeling Band.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasach teatru oraz poprzez sieć e-bilet.

Szukając tytułu dla naszej nowej, koncertowej płyty zauważyłem, że spojrzenie z dystansem na to, co robimy teraz i co do tej pory stworzyliśmy, dodaje muzyce Loud Jazz Band specyficznej wartości. Nasza muzyka jest dużo bardziej dojrzała, uniwersalna i refleksyjna, ale grana dłuższą perspektywą niż tylko emocją chwili. To, co słychać na Live In Oslo to dystans do celu naszego wspólnego muzykowania – mówi Mirosław Kaczmarczyk o nowej płycie Loud Jazz Band.

Materiał „From the distance. Live In Oslo” został zarejestrowany 2 maja 2012 r. podczas koncertu w trakcie V Dni Kultury Polskiej w Oslo. Jest drugą w historii zespołu płytą koncertową i stanowi podsumowanie jego dotychczasowej działalności. Koncert zarejestrował p. Håkon Aarøen, mix wykonał p. Michał Mielnik w RG Studio Gdańsk, a mastering w innowacyjnym systemie ChevyRay – p. Piotr Remiszewski w Anaconda Studio. Album oprawiony graficznie przez p. Jakuba Karłowskiego można znaleźć od 7 października w sieciach salonów Empik oraz w dystrybucji cyfrowej m.in. w iTunes i Amazon. Wydawcą płyty jest Anaconda Productions i LJB Music Records.

Loud Jazz Band powstał w Polsce 1989 r. Jego założycielem i głównym kompozytorem jest Mirosław „Carlos” Kaczmarczyk. Artysta w 1994 r. wyemigrował do Norwegii, gdzie wystartował z nową odsłoną zespołu. W skład formacji wchodzi obecnie pięciu polskich, trzech norweskich i jeden bułgarski muzyk. Loud Jazz Band gra współczesny jazz. Komponowane przez „Carlosa” utwory cechuje wyrazista melodia umieszczona w bardzo zróżnicowanym obrazie muzycznym. Inspiracją dla polskiego gitarzysty jest norweska i polska kultura, ale także natura i ludzie obu krajów. W muzyce Loud Jazz Band słychać nie tylko jazz w wydaniu klasycznym, ale również free jazzowym i improwizowanym. Wszystko w połączeniu z dynamiką rocka i world music tworzy niepowtarzalny styl.

W skład zespołu wchodzą: Mirosław „Carlos” Kaczmarczyk (gitara), Krystian Edvardsen (bas), Eryk Johannessen (puzon), Iwan Makedonov (perkusja), Wojciech Staroniewicz (saksofon), Piotr Iwicki (syntezator), Erlend Slettevoll (fortepian) i Maciej Ostromecki (instrumenty perkusyjne).

(Źródło: TR Warszawa)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.