Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Szczecin: Koncert muzyki wokalnej Karola Nielsena

Koncert muzyki wokalnej Karola Nielsena

Zamek Książąt Pomorskich

Koncert muzyki wokalnej Karola Nielsena

Karol Nielsen – najsłynniejszy duński kompozytor symfonii, oper i koncertów jest również autorem ponad 200 pieśni. Bo Holten i jego kopenhaski zespół wokalny Musica Ficta przybliżą kompozycje duńskiego mistrza od najprostszych do najbardziej wyrafinowanych. W repertuarze znajdą się zarówno pieśni skomponowane przez Nielsena, jak i przetworzone przez niego kompozycje dawnych twórców. W Polsce Musica Ficta wystąpi z trzema koncertami w związku ze stupięćdziesięcioleciem urodzin duńskiego kompozytora.

Musica Ficta – zespół wokalny założony w 1996 r. przez kompozytora i dyrygenta Bo Holtena. Grupa pozwoliła założycielowi zrealizować wizję zespołu, w którym wczesna muzyka klasyczna idealnie łączy się z ciepłymi dźwiękami skandynawskiego chóru.

Bo Holten jest poza Danią najbardziej znany jako gościnny dyrygent chóru BBC Singers (od 1990 roku). W 2007 r. został mianowany naczelnym dyrygentem Chóru Flamandzkiego Radia w Bruxeli. Z Musicą Fictą specjalizuje się we wczesnej muzyce wokalnej, zarówno w polifonii, jak i madrygałach oraz muzyce średniowiecznej. Zainteresowania zespołu koncentrują się wokół muzyki duńskiej, czego kulminacją był milenijny projekt 1000 lat duńskiej muzyki. Bogate dziedzictwo duńskich pieśni zostało nagrane w obszernej serii, obejmującej m.in. płyty z utworami autorstwa Karola Nielsena, Mikołaja Wilhelma Gade’a i Krzysztofa Ernesta Weyse’a.

Zapraszamy: 27 listopada 2015 roku, godz. 19.30. Bilety: 30 zł (normalne) i 20 zł (ulgowe).

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, ul Korsarzy 34, sala xięcia Bogusława X (wejście B)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.