Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Koncert Rebeki Bakken

Koncert Rebeki Bakken

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

18 listopada 2012 r. będzie można posłuchać p. Rebeki Bakken z zespołem – norweskiej wokalistki, która od wielu lat mieszka i tworzy w Wiedniu.

Dorastała w malutkiej norweskiej wsi niedaleko Oslo. W 2003 r. wydała swój pierwszy solowy album „The Art of How to Fall” za który otrzymała JazzAward, co uważa się za ekwiwalent Złotej Płyty w świecie jazzowym. Artystka porusza się między pop, folk, jazz i R&B – a wszystko to z dużym powodzeniem.

Jej następny album „Is That You?” z 2005 r. przyniósł morze pochwał. Według niemieckiego magazynu „Musik-express”: Bakken otwiera muzyczne horyzonty sięgające od amerykańskiego Midwest do krajobrazów skandynawskich. Zaczynała od nauki gry na skrzypcach. Szybko jednak zaczęła śpiewać, nauczyła się też sama grać na pianinie, żeby móc sobie akompaniować. Największa zmiana nastąpiła, gdy była nastolatką. Po okresie śpiewania pieśni w kościołach, zaczęła przygodę z funkiem, soulem i rockiem z lokalnymi grupami. Od tamtej pory szła przeznaczoną dla niej ścieżką i nic nie mogło jej od niej oderwać, nawet studia filozoficzne i ekonomiczne.

Zapraszamy: 18 listopada, godz. 20:00, kościół pw. Matki Bożej Zwycięskiej, ul. Łąkowa 42, Łódź.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.