Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Koncert Torda Gustavsena

Koncert Torda Gustavsena

Jazz na Starówce

30 sierpnia 2014 roku na Rynku Starego Miasta w Warszawie o godz. 19.00 wystąpi jeden z najbardziej utytułowanych jazzmanów – Tord Gustavsen ze swoim zespołem. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Jazz na Starówce.

Pan Tord Gustavsen jest jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych muzyków jazzowych Starego Kontynentu, a jego dokonania muzyczne spotykają się z aplauzem krytyków na całym świecie. Absolwent Konserwatorium w Trondheim oraz studiów humanistycznych na Uniwersytecie w Oslo, w latach 1998-2002 wykładał na stołecznej uczelni.

Jego gra to kamień węgielny wielu projektów. Przez ponad 20 lat swojej kariery nagrywał dla ECM Records cenione albumy: Changing Places, The Ground, Being There, Restorted, Returned, The Well. W ostatnich latach występował w największych salach koncertowych i na festiwalach świata. Otrzymał liczne nagrody, w tym norweską Grammy, Bell Award – Jazz Album (Australia), Recording of the Month – Stereophile Magazine (USA) i NOPAS Music Prize Award dla najlepszej kompozycji jazzowej 2010 roku. Nieprzerwanie zdobywa aplauz krytyki oraz publiczności.

Album Extended Circle (ECM Records 2014) to najnowsza pozycja z podwójnej trylogii: album charakteryzuje się większą dynamiką i liczbą stylistycznych wariacyj.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.