Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: Koncerty Vök

Koncerty Vök

Good Taste Production

Good Taste Production oraz What’s There zapraszają na koncerty Vök

Vök tworzą Małgorzata Rán (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe), Andrzej Enoksson (saxofon, syntezatory) i Olaf Alexander (gitara, gitara basowa), a nazwa zespołu wywodzi się od islandzkiego słowa oznaczającego przerębel. Trio pochodzi z Hafnarfjörður, miasta, które podobno jest siedzibą wielkich, ukrytych osad elfów. Mistycyzm i magia, które otaczają ich rodzinne miasto, odzwierciedlone zostały w rozmarzonych melodiach, jak również w nierzeczywistym, niebiańskim wręcz wokalu.

Ich najnowszy przebój Waterfall okazał się hitem minionego lata – osiągnął 60.000 odtworzeń na SoundCloud oraz trafił do pierwszej dziesiątki „HypeMachine Most Blogged Artists”. Utwór pochodzi z epki Circles.

Zespół Vök stał się rozpoznawalny w 2013 roku, kiedy zwyciężył w prestiżowym konkursie Músíktilraunir (Muzyczne Eksperymenty). Wkrótce po tym grupa nagrała swoją debiutancką epkę Tension i wydała ją w islandzkiej wytwórni Record Records (później płyta została wydana przez amerykańską wytwórnię Musebox). Nagranie zdobyło wiele pozytywnych recenzji. Jak stwierdził recenzent „New York Timesa”: Muzyka Vök inspirowana twórczością XX, charakteryzuje się wolnymi tempami, szepczącym kobiecym wokalem, oszczędną, a zarazem przestrzennie brzmiącą linią basu oraz pełnymi melancholii frazami. Dziennikarz Drowned in Sound napisał natomiast: Trio wypracowało własne brzmienie – unikalne, pełne emocji i nastroju. 

W ubiegłym roku Vök wystąpił na kilku znaczących festiwalach, m.in. na Eurosonic i Iceland Airwaves. W lutym i marcu 2016 roku zespół zagra swoją pierwszą europejską trasę koncertową.

28 lutego 2016 r., godz. 22.00, Cafe Kulturalna, pl. Defilad 1, Warszawa1

29 lutego 2016 r., godz. 19.00, Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

1 marca 2016 r., godz. 19.00, Blue Note, ul. Tadeusza Kościuszki 79, Poznań

Bilety w cenach: 35 zł (I pula) / 45 zł (II pula).

Bilety są dostępne na www.biletomat.pl oraz www.ticketpro.pl, w sklepach Empik, Saturn oraz Media Markt i innych punktach sprzedaży Ticketpro.

Do posłuchania:

Tension

Waterfall


1 Kolejny niedzielny koncert, którego katolicy mogą wysłuchać w czasie Wielkiego Postu – przypis redaktora naczelnego Portalu.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.