Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Koncert Vuk

Koncert Vuk

Green ZOO Festival

Vuk jest fińsko-amerykańską artystką, mieszkającą w Helsinkach i Nowym Jorku. Jak o niej piszą organizatorzy festiwalu: Tworzy przestrzenną, tajemniczą i rozbrajająco szczerą muzykę kameralną. Używa do tego organów, autoharfy, bębnów voodoo, a ostatnio indonezyjskich instrumentów gamelan.

Jej ostatni album „The Plains” (Pyramid, 2009), za który zebrała świetne recenzje w Finlandii i poza granicami jej kraju, pomógł Vuk zorganizować samodzielną, solidną trasę koncertową po USA i Europie. Vuk otwierała także koncerty Fever Ray na trasie po USA w 2009 roku i grała z artystami takimi jak: Owen Pallett, Dirty Projectors (w którym to zespole dawniej występowała), Swans, Tamaryn i Efterklang.

Właśnie nagrała album „The Plains, Wide Open, Alive”, na którym zagrała „na żywo” piosenki ze swojej pierwszej płyty. Przygotowuje się aktualnie do nagrania drugiej płyty, o roboczym jeszcze tytule „Year of the Gourd”.

Koncert: 25 maja 2012 r., Rozrywki 3, Radiofonia Stage, ul. Mikołajska 3, Kraków, godz. 21:00,

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.