Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa/Kraków: Koncerty Kælan Mikla

Koncerty Kælan Mikla

Knock Out Productions

Zapraszamy na koncerty Kælan Mikla w ramach europejskiej trasy koncertowej, podczas której zespół występuje jako support przed Birds In Row oraz Alcest.

20 lutego 2020 r., godz. 19.30, Klub Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a, Warszawa

21 lutego 2020 r., godz. 19.30, Klub Studencki Kwadrat, ul. Stanisława Skarżyńskiego 1, Kraków

bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Kælan Mikla to żeńskie trio z Islandii, które powstało w 2013 roku w Reykjavíku. Tworzą je Sólveig Matthildur Kristjánsdóttir (perkusja, syntezatory), Margrét Rósa Dóru-Harrysdóttir (gitara basowa) i Laufey Soffía Þórsdóttir (wokal). Na pomysł utworzenia zespołu wpadły po wygraniu konkursu poetyckiego, który odbywał się w bibliotece.

Muzyka, jaką panie tworzą, jest mocno eklektyczna. Jest w niej miejsce na mroczną elektronikę, nową falę, punkową zadziorność, miłe dla ucha melodie oraz spore pokłady zmysłowości, mroku, strachu i melancholii. Islandki zaczęły od występów w swojej najbliższej okolicy, ale ciekawa muzyka Kælan Mikla, której niektórzy nadali etykietkę synth punka, szybko znalazła miłośników poza wyspą. Stało się tak dzięki występowi na lokalnym festiwalu, któremu patronowały islandzkie linie lotnicze, a który został zarejestrowany przez cenioną na scenie niezależnej stację radiową KEXP z Seattle. Koncert odtwarzano wielokrotnie na antenie oraz na kanale youtube’owym stacji. Potem przyszły pierwsze wydawnictwa i pełne pochwał recenzje.

Dziewczyny w ciągu paru lat istnienia nagrały kilka bardzo udanych płyt, doczekały się nominacji do Islandzkiej Nagrody Muzycznej 2018, występowały u boku Kinga Dude’a, a przede wszystkim – zespołu The Cure (i to na osobiste zaproszenie Roberta Smitha). Warto dodać, że album Nótt eftir nótt z 2018 roku znalazł się na czternastym miejscu wśród najlepszych płyt roku według amerykańskiego magazynu „Revolver”.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.