Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: Koncerty Katatonii

Koncerty Katatonii

PW Events / Knock Out Productions

Katatonia już 4 października 2016 roku zagra w Gdańsku. Zespół zaprezentuje się na żywo z nowym albumem The Fall of Hearts w klubie B90 (Stocznia Gdańska hala 90B, ul. Elektryków).

Będzie to mocna dawka progresywnego metalu przepełnionego depresyjnym klimatem. Na koncercie Szwedów na pewno nie zabraknie odpowiedniej magii, melancholii i niezwykle nastrojowego klimatu, którym wyróżniają się muzycy. Jako supporty wystąpią zespoły VOLA z Danii oraz Agent Fresco z Islandii. Oba zespoły charakteryzują się nieszablonową expresją, która z pewnością zainteresuje każdego bardziej wymagającego słuchacza.

Szwedzki zespół, założony w roku 1987 pod nazwą Melancholium, stał się jednym z pionierów doom metalu. W 1991 roku formacja przyjęła nazwę Katatonia. Debiutancki krążek pt. Dance of December Souls uznawany jest za kamień milowy gatunku, Katatonia dzięki niemu zaczęła być wymieniana obok tak ważnych grup jak Paradise Lost czy My Dying Bride. Na kolejnych płytach muzycy zmienili nieco styl, głównie z powodu kłopotów zdrowotnych wokalisty, idąc w kierunku metalu progresywnego i spokojnego rocka o dość depresyjnym wydźwięku. Ostatnie dwie płyty pokazały jednak, że Katatonia dalej jest zespołem przede wszystkim metalowym. Dyskografia zespołu obejmuje dziesięć albumów studyjnych, a The Fall of Hearts ukazał się 20 maja tego roku.

Bilety:

80 zł – http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,367.html

90 zł – Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, Lotto (CH Manhattan)

100 zł – w dniu koncertu

Plan koncertu w Gdańsku:

VOLA – godz. 19.30-20.00

Agent Fresco – godz. 20.15-20.55

Katatonia – godz. 21.20-22.40

Kolejne koncerty Katatonii w ramach polskiej części trasy koncertowej organizowane są przez Knock Out Productions:

5 października 2016 r., godz. 19.00 – Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22, Warszawa

6 października 2016 r., godz. 19.00 – Klub Studencki Kwadrat, ul. Stanisława Skarżyńskiego 1, Kraków

Bilety: 90 zł (przedsprzedaż), 100 zł (w dniu koncertu)

Strona zespołu

Katatonia na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.