Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków/Poznań: Koncerty Omnium Gatherum i Skálmöld

Koncerty Omnium Gatherum i Skálmöld

Knock Out Productions

Finowie z Omnium Gatherum przyjadą do naszego kraju promować swój najnowszy materiał Grey Heavens z 2016 roku. Towarzyszyć będzie im Skálmöld – folkmetalowy sekstet założony w 2009 roku w Reykjavíku. Grupa bardzo chętnie odwiedza nasz kraj, gdzie przyjmowana jest wyjątkowo gorąco. W roli gościa specjalnego trasy zaprezentuje się Stam1na.

15 listopada 2017 r., godz. 19.00, Klub Studencki Kwadrat, ul. Stanisława Skarżyńskiego 1, Kraków, bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu

16 listopada 2017 r., godz. 18.25, Klub U Bazyla, ul. Cypriana Kamila Norwida 18A, Poznań, bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu

Bilety na koncert dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie), www.eventim.pl.

Omnium Gatherum 

Jesienią 2016 roku minęło 20 lat od założenia przez pana Markusa Vanhalę (znanego również z Insomnium) i kilku jego kolegów melodyjno-deathmetalowej kapeli Omnium Gatherum. Do dziś z tamtej ekipy młodych zapaleńców z małego miasteczka na wschodnim wybrzeżu Finlandii w zespole pozostał tylko on. Przez kilka lat kapela wydawała głównie demówki. Dopiero w XXI wieku pojawiła się debiutancka EPka pt. Steal the Light (2002), a po rok niej pierwszy pełnowymiarowy album pt. Spirits and August Light, wydany dla małej, niezależnej wytwórni. Potem Finowie zostali złowieni przez dużych graczy w metalowym biznesie, Nuclear Blast, a od paru miesięcy mają podpisane papiery z Century Media.

Omnium Gatherum to małżeństwo deathmetalowej brutalności z pięknymi melodiami oraz progresywnymi wstawkami. Zimą 2016 roku ukazała się płyta Grey Heavens, która zamyka na razie dyskografię Finów.

Skálmöld

Można powiedzieć, że Skálmöld to stali goście w Polsce. formacja chyba na każdej trasie koncertowej zahacza o nasz kraj, gdzie jest przyjmowana niezwykle gorąco – muzycy zauważają, że polscy fani na ich muzykę reagują wyjątkowo, i niejednokrotnie dali temu wyraz.

Sekstet w ojczystym języku opowiada o historii nordyckiego świata, wikingach i różnych zdarzeniach, jakie znajdziecie w nordyckiej mitologii. Czwarta płyta Skálmöld pt. Vögguvísur Yggdrasils ukazała się pod koniec września 2016 roku.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.