Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: Trasa koncertowa Sóley i Óbó

Trasa koncertowa Sóley i Óbó

5am Artists

Ask The Deep Tour to trasa promująca najnowszy album Sóley. W ramach trasy Sóley zagra m.in. w Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niderlandach i oczywiście w Polsce. W naszym kraju artystka jest bardzo lubiana i zawsze spotyka się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. Podczas koncertów w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu Sóley Stefánsdóttir towarzyszyć będzie Óbó, który niedawno wydał swój debiutancki album.

Absolwentka Islandzkiej Akademii Sztuki w zakresie pianina i kompozycji w ubiegłym roku wydała przepiękną płytę z pianistycznymi impresjami pt. Krómantík (2014, Morr Music), którą – pomimo niekomercyjnego charakteru – przyjęto nadspodziewanie ciepło. O wcześniejszym albumie We Sink (2011, Morr Music) pisano: brzmi jak sen, równocześnie słodki i dziwaczny, a jej nowy krążek to przepiękna kontynuacja tej onirycznej przygody. Islandka tłumaczy, że płyta Ask The Deep to osobista i poetycka muzyczna podróż. Trzeba zmierzyć się ze swoją baśnią – śpiewa w jednej z piosenek.

Dbałość o kompozycję, oryginalny głos i misterne aranże sprawiają, że piosenki Islandki są niezwykle bogate i dojrzałe, a równocześnie urokliwie liryczne i chwytliwe. To baśniowe, momentami mroczne, czasem surrealistyczne, zawsze przepiękne i intymne muzyczne pejzaże.

21 maja 2015 r., godz. 20.00 – Klub Basen, ul. Marii Konopnickiej 6, Warszawa

22 maja 2015 r., godz. 20.00 – Kinoteatr Rialto, ul. Świętego Jana 24, Katowice

23 maja 2015 r., godz. 20.00 – Akademickie Centrum Kultury Eskulap, ul. Stanisława Przybyszewskiego 39, Poznań

24 maja 2015 r., godz. 20.00 – Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław

Polskie koncerty utalentowanej islandzkiej wokalistki otwierać będzie Óbó – projekt Ólafura Björna Ólafssona, muzyka znanego z występów z Sigur Rós czy Jónsim. Ten miłośnik rowerowych wycieczek dookoła Reykjaviku, szkolny kolega Kjartana z Sigur Rós, równie dobrze czuje się za pianinem, perkusją czy przy mikrofonie. Niedawno dla Morr Music wydał swój debiutancki album pt. Innhverfi, zbiór melancholijnych kompozycji inspirowanych w równej mierze nowym folkiem i postrockiem, co filmowymi soundtrackami oraz współczesną klasyką. Ólafur sam ma zresztą na koncie doświadczenia w tworzeniu muzyki filmowej jako autor soundtracków do islandzkich produkcji The Good Heart i Steypa. W ostatnich latach muzyk zdobywał też sceniczne doświadczenie jako stały członek koncertowych składów Sigur Rós i Jónsiego. W Polsce Óbó zagra z zespołem – Ólafurowi towarzyszyć będą: wiolonczelistka Kristín Thora Haraldsdottir oraz gitarzysta Róbert Sturla Reynisson, znany ze współpracy z múm.

Bilety w sprzedaży za pośrednictwem: Ticketpro, Eventim oraz Biletomat.pl. W Katowicach do nabycia także w kasach Rialto.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.