Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Gdańsk/Warszawa: Koncerty Sólstafir i Árstíðir

Koncerty Sólstafir i Árstíðir

Knock Out Productions

Sólstafir zaprezentuje się polskiej publiczności 20 listopada 2018 roku w klubie B90 w Gdańsku oraz 21 listopada w klubie Progresja w Warszawie. Grupa z Islandii w dalszym ciągu promuje płytę Berdreyminn, która ukazała się w pierwszej połowie 2017 roku dzięki wytwórni Season Of Mist.

Program koncertów:

godz. 19.00-19.30 – Louise Lemón

godz. 19.45-20.30 – Árstíðir

godz. 20.45 – Sólstafir

Sólstafir:

W obecnym składzie zespołu jego najwcześniejsze chwile w 1995 roku pamięta tylko wokalista i gitarzysta Aðalbjörn „Addi” Tryggvason. Sólstafir gościł w Polsce niespełna rok temu i zaprezentował się kapitalnie przed licznie zgromadzoną publicznością. Dokładnie przedstawiać go więc nie trzeba. Z obowiązku wspomnijmy, że przez parę lat stylistycznie blisko było grupie do black metalu z wikińskim sznytem. Potem muzycy postanowili wzbogacić brzmienie, czerpiąc również z post metalu, post rocka, rocka progresywnego, a nawet hard rocka. Zmiany zaczęły być silniej widoczne na wydanej w 2011 roku płycie Svantir Sandar. Przełomem w karierze Sólstafir stała się genialna płyta Ótta z 2014 roku.

Árstíðir:

Tych panów znamy w Polsce już dość dobrze. Parę miesięcy temu gościli u nas z kolegami z Sólstafir i właśnie z nimi przyjadą ponownie. Szczególnie często przyjeżdża do Polski Ragnar Ólafsson (klawisze, wokal), który grywa również koncerty solowe.

Árstíðir istnieje od 2008 roku. Oprócz Ragnara w składzie są jeszcze Daniel Auðunsson (gitara, wokal) i Gunnar Már Jakobsson (gitara barytonowa, wokal). Wszyscy świetnie grają na instrumentach i przepięknie śpiewają, a stylistycznie poruszają się między kameralnym folkiem, rockiem, indie rockiem, minimalistyczną elektroniką oraz elementami muzyki klasycznej. Kolejna wizyta Islandczyków w naszym kraju połączona będzie z promocją albumu Nivalis, który nakładem Season Of Mist ukazał się w czerwcu 2018 roku.

Louise Lemón:

Młoda, fascynująca wokalistka i kompozytorka ze Szwecji. Muzykę Szwedki określa się jako death gospel. Nie jest to określenie dość precyzyjne, wiec warto napisać, że piosenki Louise są klimatyczne, hipnotyczne, klaustrofobiczne, mroczne, cudownie melodyjne. Jej utwory przepełnione są przeróżnymi detalami, smaczkami, które czynią je magicznymi. Lemón do mistycznej otoczki dodała pracę nad kompozycjami w oddalonym od świata drewnianym domku w szwedzkim lesie na północy. Efektem jest wydany w 2018 roku debiutancki album Purge, zmiksowany przez amerykańskiego producenta Randalla Dunna. Jest to pokaz rozmarzonej melancholii i jednocześnie straszliwego piękna. Tytuł nie jest przypadkowy. Louise rozprawiła się w tekstach z demonami, które prześladowały ją w ostatnich latach. Sądząc po reakcjach na album, zrobiła to bardzo przekonująco.

20 listopada, klub B90, Stocznia Gdańska hala 90B, ul. Elektryków, Gdańsk

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

21 listopada, klub Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22, Warszawa

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Bilety są dostępne na:

Gdańsk: https://tickets.soundrive.pl

Warszawa: https://sklep.knockoutprod.net

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.