Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Bydgoszcz/Poznań: Koncerty Staer / Poino

Koncerty Staer / Poino

trzeciafala.com

Koncerty

Staer / Poino (Norwegia/Wielka Brytania)

Bydgoszcz – Mózg, ul. Parkowa 2

10 października 2014 r., godz. 21.30, wstęp – 10 zł

Poznań – Las, Małe Garbary 7a

11 października 2014 r., godz. 20.30, wstęp – 15 zł

Staer – norweskie trio powstało w 2008 roku. Brzmienia klasycznego, gitarowego instrumentarium w Staer poddane są inwazyjnej obróbce. Z pomocą arsenału analogowych efektów na solidny noise-rockowy fundament nanoszone są plamy masakrowanych fal dźwiękowych, które brzmią jak rozmowy z wnętrza mrowiska. Przesterowane, zdegenerowane owadzie dźwięki we współbrzmieniu z ludzką motoryką sekcji. Debiutancki album ukazał się nakładem francuskiego Gaffer Records.

Poino – londyński zespół poruszający się między math-rockową rytmiką a noise’ową expresją; mieści w sobie trzy muzycznie rozbieżne umysły, które na scenie łączą się w jednego niesfornego stwora, wypełnionego pomysłami i wyjątkowo nieprzewidywalnego. Najpierw grzmi i dusi, a później chowa się za niepokojącym napięciem. Od wydania debiutanckiego Moan Loose w 2010 r. skutecznie nawigują swoim chaosem po Europie, w której zagrali już w ponad 100 miejscach. Teraz, po przerwie na sesje nagraniowe drugiej płyty, wracają na sceny.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.