Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Gdańsk/Kraków: Koncerty Tarji Turunen i Stratovarius

Koncerty Tarji Turunen i Stratovarius

Knock Out Productions

Pani Tarja Turunen oraz Stratovarius wystąpią na dwóch koncertach w naszym kraju. Zapraszamy 24 października 2018 r. do gdańskiego klubu B90 oraz 25 października do krakowskiego klubu Studio. Jako support zaprezentuje się brytyjska grupa Serpentyne. Bilety na oba wydarzenia będzie można zakupić w klubach przed koncertami.

Program koncertów:

godz. 18.00-18.30 – Serpentyne

godz. 18.55-20.05 – Stratovarius

godz. 20.30 – Tarja Turunen

Tarja Turunen:

Bez wątpienia jest jedną z najsympatyczniejszych i najbardziej charyzmatycznych postaci w świecie metalu. To z Tarją Turunen na wokalu Nightwish nagrał swoje najbardziej znane albumy i zyskał wielką sławę poza rodzinną Finlandią. Od 2005 roku artystka z powodzeniem pracuje na własne konto, realizując zarówno projekty metalowe, jak i klasyczne.

Solową karierę zaczęła od albumu My Winter Storm (2007), który pokrył się platyną w Finlandii, a w Niemczech złotem. Później metalowy dorobek Tarji powiększyły jeszcze trzy albumy (ostatni to Shadow Self z 2016 roku), a także kilka EP-ek, płyt koncertowych, DVD oraz wydawnictwo z muzyką klasyczną. W bogatej kolekcji Finki znajdziemy też płyty nagrane z okazji świąt Bożego Narodzenia i gościnne występy w piosenkach Scorpions i Within Temptation.

Tarja dzieli czas między Argentynę, skąd pochodzi jej mąż, Hiszpanię, w której mieszka, i Finlandię. Śpiewa sopranem, a głos kształciła w Akademii Sibeliusa oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Karlsruhe. W Polsce jako solistka gościła parokrotnie. Artystka słynie nie tylko z pięknego głosu i równie pięknych strojów, lecz również z tego, iż doskonale potrafi nawiązać kontakt z publicznością.

Stratovarius:

Power metal ma swoich wybitnych przedstawicieli w Skandynawii, a do nich niewątpliwie zalicza się powstały w 1985 roku w Helsinkach Stratovarius. Przez kilkanaście lat kluczową rolę w zespole odgrywał gitarzysta i wokalista Timo Tolkki. Od 10 lat stery Stratovariusa dzierżą wokalista Timo Kotipelto i klawiszowiec Jens Johansson.

Melodyjny power metal i wspaniały warsztat muzyków robią imponujące wrażenie na albumach Finów, które przez wielu uznawane są za ich najwspanialsze artystycznie dzieła – Dreamspace, Fourth Dimension, Destiny, Visions, Infinite czy obydwie części Elements. Każdy z wymienionych tytułów to klasyka gatunku. Ostatnim studyjnym albumem Stratovarius pozostaje Eternal z 2015 roku.

Serpentyne:

Imponujące orkiestracje zawarte w kinematograficznym klimacie – tak opisano zawartość ostatniego jak na razie albumu angielskiego zespołu Serpentyne, zatytułowanego The Serpent’s Kiss. Płyta ukazała się w 2016 roku i zebrała pochlebne recenzje w mediach na całym świecie. Recenzenci zgodnie podkreślali, że trudno wyobrazić sobie lepsze połączenie muzyki folkowej, celtyckiej, filmowej, klasycznej, rockowej i metalowej.

Zespół powstał w 2010 roku w Londynie, a jego główną postacią jest wokalistka (klasycznie wykształcona sopranistka), grająca na hurdy-gurdy Maggiebeth Sand. Oprócz niej w składzie kapeli są jeszcze: Vaughan Grandin (dudy, śpiew), Silvia Crastan (skrzypce), Lee Willmer (gitara), Nigel Middleton (gitara basowa, śpiew), John Haithwaithe (perkusja). Pierwsza płyta Serpentyne ukazała się w 2010 roku i nosiła tytuł Stella Splendens. Na drugą, Myths and Muses, przyszło czekać cztery lata. Dwa lata po niej pojawiła się wspomniana wyżej The Serpent’s Kiss.

Teksty, instrumentarium oraz wizerunek sceniczny Serpentyne odzwierciedlają fascynację zespołu czasami średniowiecznymi i renesansowymi, mitami, legendami oraz opowieściami sprzed wieków. Opakowane jest to wszystko w epatującą tajemniczością krzyżówkę muzyki średniowiecznej, symfonicznej, folkowej, rockowej i metalowej w sposób wyjątkowy, który momentalnie przyciąga odbiorców.

24 października, klub B90, Stocznia Gdańska hala 90B, ul. Elektryków, Gdańsk

Bilety: 120 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu

25 października, klub Studio, ul. Witolda Budryka 4, Kraków

Bilety: 120 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu

Bilety są dostępne na:

Kraków: https://sklep.knockoutprod.net

Gdańsk: https://tickets.soundrive.pl

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.