Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Konkurs na hasło reklamowe Muzeum Czartoryskich

Konkurs na hasło reklamowe Muzeum Czartoryskich

Muzeum Narodowe w Krakowie

Konkurs na hasło reklamowe Muzeum Czartoryskich

W grudniu tego roku Muzeum Książąt Czartoryskich zostanie ponownie udostępnione dla zwiedzających po niemal dziesięciu latach remontu. Z tej okazji Muzeum Narodowe w Krakowie ogłasza konkurs na hasło promujące tę niezwykłą instytucję. Wystarczy dobry pomysł i odrobina inwencji, aby dołożyć własną cegiełkę do oczekiwanego od dawna wydarzenia, a przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody.

Muzeum Czartoryskich to najstarsze polskie muzeum. Ma skomplikowaną historię, a jego losy do dziś budzą zainteresowanie i uruchamiają wyobraźnię nie tylko historyków sztuki. Powstanie Muzeum związane jest z działalnością księżnej Izabeli Czartoryskiej (1746-1835), której pragnieniem było zachować świadectwa polskiej historii dla potomnych. Dewiza Przeszłość – Przyszłości, wyryta nad wejściem do Świątyni Sybilli wzniesionej w 1801 roku w Puławach, oddawała istotę zgromadzonych w tym skarbcu przedmiotów: obrazów, obiektów rzemiosła artystycznego, militariów i pamiątek związanych ze sławnymi polskimi postaciami. 29 grudnia 2016 r. kolekcja Książąt Czartoryskich stała się integralną częścią Muzeum Narodowego w Krakowie.

Konkursowe hasło powinno nawiązywać do tła historycznego, znaczenia kolekcji, w której skład wchodzą najcenniejsze dzieła w polskich zbiorach – Dama z gronostajem Leonarda da Vinci i Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta – oraz ponownego otwarcia Muzeum. Propozycje można przesyłać na adres mailowy do 24 lutego 2019 roku. Na autora zwycięskiego hasła czeka nagroda w wysokości 5000 zł. Więcej

Podróżuj z Damą!

Otwarcie Muzeum Czartoryskich zbiegnie się z końcem obchodów jubileuszu 500. rocznicy śmierci Leonarda da Vinci, autora najcenniejszego obrazu w polskich zbiorach: Damy z gronostajem. Wizerunek Cecylii Gallerani znajdziemy w tym roku wszędzie: 4 lutego do obiegu trafi specjalny wzór monety o nominale 2 euro, na którym ukazano fragment portretu. Przez cały rok Cecylia grać będzie również główną rolę w akcji promocyjnej i konkursie fotograficznym Podróżuj z Damą zorganizowanym przez Muzeum i Krakow Airport. Żeby wziąć udział w konkursie, należy zaopatrzyć się w specjalną zakładkę, wyciętą w kształt Damy – możliwą do pobrania w Gmachu Głównym i na lotnisku w Balicach. Zakładkę można zabrać w podróż i fotografować na tle odwiedzanych miejsc. Kampanii towarzyszy animowana instrukcja, opublikowana na kanałach społecznościowych MNK. Każdego miesiąca najciekawsze zdjęcia nagradzane będą muzealnymi gadżetami i biletami na wystawy.

Zima w Atmie w Zakopanem

W lutym przypada 110. rocznica śmierci Mieczysława Karłowicza – kompozytora, dyrygenta, fotografa i taternika, zmarłego pod lawiną u stóp Małego Kościelca. 9 lutego o godz. 17.00 młodzieńcze utwory Karłowicza wykonają uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Katowic: p. Piotr Banasik (fortepian) i p. Anna Szabelka (skrzypce). Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem, ul. Kasprusie 19, wstęp wolny.

Wydarzenia edukacyjne

3 lutego

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Janowi na znak przymierza wiecznego”

cykl: Swoboda tajemna

Pawilon Józefa Czapskiego, ul. Józefa Piłsudskiego 12, godz. 12.00

prowadzenie: p. Agnieszka Kosińska, wstęp wolny

***

„Malwina, czyli domyślność serca” (1812) – charakterystyka powieści Marii Czartoryskiej-Wirtemberskiej, uznawanej za pierwszą polską powieść psychologiczno-obyczajową

cykl: Kolekcja Czartoryskich – zbiory i ludzie

Biblioteka Książąt Czartoryskich, ul. Świętego Marka 17, godz. 18.00

prowadzenie: p. Katarzyna Kowalewska, wstęp wolny

5 lutego

Czy książki dają pociechę?

cykl: Rozmowy o…

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa Wyspiański. Nieznany, godz. 10.15

prowadzenie: p. Filip Skowron, wstęp: 1 zł

***

Martwa natura z oknem

cykl: Kurs rysunku (warsztaty plastyczne dla dorosłych)

Gmach Główny, wystawa Sytuacja się zmieniła, godz. 17.30

prowadzenie: p. Anna Pomykalska-Marczuk, wstęp: 275 zł (karnet obejmujący 11 zajęć)

zakup biletów

***

Mistrz i uczeń. Eugeniusz Waniek – uczeń Józefa Mehoffera

cykl: Z pegazem w tle

Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26, godz. 18.00

prowadzenie: p. Anna Budzałek, wstęp wolny

6 lutego

Środy w cieniu sztuki: Szuflada Szymborskiej

Kamienica Szołayskich, pl. Szczepański 9, godz. 10.00-16.00

prowadzenie: p. Magdalena Schuster, wstęp z biletem na wystawę

8 lutego

Na zimno, czyli o niebieskim

cykl: Ciepło, cieplej, gorąco! Czyli zimą o emocjach. Ferie w Muzeum (warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat)

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma, godz. 10.00

prowadzenie: pp. Jagoda Gumińska-Oleksy, Katarzyna Maziarz, wstęp: 5 zł

rezerwacja

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.