Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Czy Kościół powinien ingerować w politykę?

Czy Kościół powinien ingerować w politykę?

Klub „Polonia Christiana”

Zapraszamy na spotkanie

z panem prof. Jackiem Bartyzelem pt.

Czy Kościół powinien ingerować w politykę?

26 października 2013 r. godz. 18.00

Sala Czarna Hotelu Tumskiego, Wyspa Słodowa 10 (II piętro), Wrocław

Jaka jest geneza przeświadczenia o powinności wycofania się Kościoła z wywierania wpływu na życie społeczne i polityczne? Komu zależy na biernej postawie katolików i dlaczego tak łatwo Kościół rezygnuje z ingerencji w ważne dla obywateli decyzje państwowe? Jaka jest rola mediów i w jaki sposób kontrolowany jest proces laicyzacji? Na te i inne ważne pytania spróbuje odpowiedzieć prof. Jacek Bartyzel na spotkaniu w ramach Wrocławskiego Klubu Polonia Christiana.

Jacek Bartyzel jest profesorem w Instytucie Politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest również teatrologiem, historykiem myśli politycznej, publicystą i działaczem społecznym. W latach 70. XX wieku członek Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, współzałożyciel i rzecznik Ruchu Młodej Polski, internowany podczas stanu wojennego. Prezes Klubu Konserwatywnego w Łodzi, członek honorowy Organizacji Monarchistów Polskich, członek Kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Po wykładzie będzie możliwość dyskusji z prelegentem, a także nabycia dwumiesięcznika „Polonia Christiana” oraz publikacji związanych z Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.