Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Gliwice: „Kościoły drewniane na Śląsku” — spotkanie autorskie

„Kościoły drewniane na Śląsku” — spotkanie autorskie

Muzeum w Gliwicach

Mimo wielu przeciwności losu, zawieruch wojennych, 45 lat komunizmu, grabieży, podpaleń, przenosin i zwykłej ludzkiej niedbałości kościoły drewniane wciąż są obecne w polskim krajobrazie. Bogate opracowanie 74 drewnianych świątyń znajdujących się na terenie dzisiejszego województwa śląskiego (wraz z dokumentacją rysunkową i zdjęciową – ponad 400 barwnych fotografii) znajdziemy w wydanej właśnie publikacji pana Jacka KubikaKościoły drewniane na Śląsku.

Napisałem tę książkę, aby ocalić pamięć o architekturze, która w chaosie i bałaganie, jaki nas otacza, jeszcze trwa jako świadectwo tego, że możliwe jest wznoszenie budowli, które są funkcjonalne, zharmonizowane z przyrodą i po prostu piękne – mówi autor. Książkę od 27 marca będzie można zakupić w Willi Caro i Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy kinie Amok. Na spotkanie z Jackiem Kubikiem i promocję publikacji zapraszamy do Willi Caro 13 kwietnia 2018 roku o godz. 17.00.

Jacek Kubik – absolwent wydziału budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W latach 1981-1986 był pracownikiem naukowym Instytutu Konstrukcji Żelbetowych na tymże wydziale. W 1990 roku jako wykładowca został zatrudniony na uniwersytecie w Bujumburze w Burundi. Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku był współwłaścicielem Pracowni Konserwacji Zabytków „Akant”. Od tego czasu jego zainteresowania oraz doświadczenia zawodowe są blisko związane z tematyką drewnianego budownictwa sakralnego.

Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a, Gliwice

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.