Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Krajobrazy z zagadką

Krajobrazy z zagadką

Galeria Zderzak

Galeria Zderzak zaprasza na otwarcie wystawy Krajobrazy z zagadką

Zbigniew Makowski, Jarosław Modzelewski, Łukasz Stokłosa,
Monika Szwed, Janusz Tarabuła

Z okazji upalnego lata zapraszamy na wystawę krajobrazów pięciu mistrzów polskiego malarstwa. Historycznie pierwszymi będą dwa nadrealne pejzaże Zbigniewa Makowskiego z początku lat 70., które na naszej winiecie reprezentuje Fragment snu. Kolejnym w czasie będzie syntetyczny Pejzaż śląski (duży) Janusza Tarabuły z połowy lat 90. Z początku nowego tysiąclecia pochodzą dwa płótna Jarosława Modzelewskiego z cyklu Wisła, jedno z nich z panem poetą opierającym się o płot i Kampinosem po drugiej stronie rzeki. O dziesięć lat późniejsze są dwa obrazy Moniki Szwed z cyklu Przestępne lata, w tym ten z parą kochanków leżących pod wiaduktem (nowoczesną metaforą rzeki czasu) i dalekim, rozległym pejzażem. Premierowy pokaz będzie miał wielki Ogród 1 Łukasza Stokłosy – zjawiskowa panorama ogrodów historycznych, namalowana wiosną tego roku.

Każde z tych dzieł ma własny urok i jest na swój sposób zagadkowe. Każde wyraża inny stosunek do rzeki czasu. Dlatego tym razem zachęcamy Państwa do układania zagadek. Zagadek na temat obrazów. Zagadka powinna liczyć od jednego do trzech zdań, nie więcej. Najbardziej intrygującą uhonorujemy nagrodą specjalną.

Zapraszamy 1 sierpnia 2019 o godzinie 19.00. Wystawa czynna do 12 września.

Galeria Zderzak, ul. Floriańska 3, Kraków

Krajobrazy z zagadką

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.