Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Kraków w książkach fotograficznych

Kraków w książkach fotograficznych

Międzynarodowe Centrum Kultury

Kraków w książkach fotograficznych

Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25

15 stycznia 2020 roku, godz. 18.00

Każdy fotograf odwiedzający stolicę Małopolski staje przed nie lada wyzwaniem – jak oddać piękno miasta, jego magię i bogatą historię. Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na wykład „na poły performatywny” panów Łukasza Gorczycy i Adama Mazura, pomysłodawców i współkuratorów wystawy Fotoblok. Europa Środkowa w książkach fotograficznych prezentowanej obecnie w Galerii MCK.

Podczas spotkania Łukasz Gorczyca i Adam Mazur będą chcieli przyjrzeć się wybitnym dziełom polskich oraz zagranicznych mistrzów i mistrzyń kamery, od początku wieku XX do czasów nam współczesnych. W spotkaniu weźmie udział gość specjalny, jak to jest zwyczajowo przyjęte na performatywnych wykładach fotoklubowych.

W dniu wykładu od godz. 17.00 bilet wstępu na wystawę będzie kosztował 2 złote.

Łukasz Gorczyca – historyk sztuki, autor artykułów i książek o sztuce współczesnej, m.in. Bałwan w lodówce, W połowie puste, Szyja. Współzałożyciel galerii Raster w Warszawie.

Adam Mazur – historyk sztuki i amerykanista, wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, redaktor naczelny magazynu „BLOK”, autor książki Okaleczony świat. Historie fotografii Europy Środkowej 1838-2018.

spotkanie w MCK

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.