Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Efektywność a sprawiedliwość: kwestia redystrybucji dóbr i jej krytyczna analiza

Efektywność a sprawiedliwość: kwestia redystrybucji dóbr i jej krytyczna analiza

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu zapraszają na wykład pana doktora Jakuba Bożydara Wiśniewskiego pt. Efektywność a sprawiedliwość: kwestia redystrybucji dóbr i jej krytyczna analiza.

Spotkanie odbędzie się 19 grudnia 2016 r. o godz. 18.00 w sali 308 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (wejście od ul. Kamiennej).

Podczas prelekcji zostanie przedstawiona i poddana krytycznej analizie koncepcja redystrybucji dóbr w współczesnym świecie. Jest to temat ważny i zyskujący coraz większe znaczenie, szczególnie w czasach rozrastającego się aparatu państwowego i szczytu popularności programów socjalnych (np. 500+).

Dr Jakub Bożydar Wiśniewski jest absolwentem filozofii Uniwersytetu Cambridge, wykładowcą Instytutu Misesa i Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, autorem The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty oraz artykułów z zakresu ekonomii i filozofii publikowanych w czasopismach akademickich. Doktorat z ekonomii politycznej obronił na Uniwersytecie Londyńskim.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.