Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Labirynt Światła i Ogród Wyobraźni

Labirynt Światła i Ogród Wyobraźni

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Co nowego pojawi się w ogrodzie wilanowskim w styczniu?

10 stycznia 2014 r. w ogrodzie obok Labiryntu Światła została otwarta kolejna ekspozycja świetlna – Ogród Wyobraźni. Odwiedzający mogą oglądać pokazy świateł połączone z muzyką. Barokowe wzory, które latem ułożone są z kwiatów, od stycznia do marca będą odwzorowane za pomocą kolorowych diod. Świetlne spektakle swoją premierę miały podczas II Królewskiego Festiwalu Światła, a od 10 stycznia są prezentowane każdego dnia co 15 minut.

Jakie wydarzenia towarzyszą Labiryntowi Światła w styczniu?

WARSZTATY ARTYSTYCZNE – dzieci mogą zasiąść za drewnianymi pulpitami, wziąć do ręki pióro i spróbować swoich sił w kaligrafii. Dorośli mogą przynieść rękawiczki, czapkę czy szalik, które przy pomocy wilanowskich artystek ozdobią haftem bądź sutaszem. Podczas zajęć przyrodniczych uczestnicy dowiedzą się, jak widzą, słyszą i czują zwierzęta. Warsztaty odbywają się w Oranżerii od 18 stycznia w soboty i niedziele w godz. 16.00-20.00. Zajęcia bez rezerwacji.

SPACERY PRZYRODNICZE – całe rodziny mogą wyruszyć na spacery przyrodnicze po parku wilanowskim. Podczas wędrówki poznają sposoby orientacji w terenie oraz nauczą się, jak rozpoznawać tropy i ślady zwierząt. Spacery odbywają się w soboty o godz. 14.30. Zajęcia z rezerwacją (rezerwacja@wilanow-palac.pl, tel. 22 842 07 95). Koszt: 10 zł/osoba.

SPEKTAKLE Alicja w krainie czarów – dzieci mogą wraz z Alicją przenieść się w magiczny świat, w którym czekają bajkowe stwory, śpiewające kwiaty oraz nieprawdopodobne zdarzenia. Spektakle odbędą się w Oranżerii 19 i 26 stycznia oraz 2 i 16 lutego o godz. 15.00. Na spektakle obowiązuje rezerwacja (rezerwacja@wilanow-palac.pl, tel. 22 842 07 95). Koszt: 15 zł/bilet ulgowy, 20 zł/bilet pełny.

Do kiedy w Wilanowie działają Labirynt Światła oraz iluminacje w ogrodzie?

Do 15 marca 2014 r. – codziennie w godz. 16.00-21.00. Ostatnie wejście do ogrodu o godz. 20.30.

Ile kosztuje bilet wstępu do ogrodu?

0 zł – dzieci do lat 7, 5 zł – bilet ulgowy, 10 zł – bilet pełny. W czwartki – wstęp bezpłatny.

Szczegółowe informacje można znaleźć:

•              na stronie www.wilanow-palac.pl w zakładce Labirynt Światła,

•              na profilu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na Facebooku.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.