Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Szczecin: Koncert Wawrzyńca Danielssona

Koncert Wawrzyńca Danielssona

Zachodniopomorskie Morze Muzyki

23 września 2012 r. w Szczecinie w ramach cyklu koncertów Zachodniopomorskie Morze Muzyki wystąpi szwedzki kontrabasista Wawrzyniec Danielsson!

Pan Wawrzyniec Danielsson to jeden z najwybitniejszych europejskich kontrabasistów jazzowych. Legendarny Lars Danielsson Quartet (z pp. Dawidem Liebmanem, Bobo Stensonem na fortepianie i historią perkusji ECM Janem Christensenem) przez prawie 20 lat był jego flagową formacją, z którą nagrał wiele płyt i wystąpił na najważniejszych festiwalach.

W Polsce miłośnikom jazzu p. Danielsson jest bardzo dobrze znany, przede wszystkim ze współpracy z p. Leszkiem Możdżerem. Zanim nagrali w duecie rewelacyjne płyty Pasodoble (2007) i Tarantella (2008), wspólnie z p. Zoharem Fresco tworzyli trio Możdżer-Danielsson-Fresco nazwane przez Leszka „Dream Team”. Dwa podwójnie platynowe albumy tegoż zespołu marzeń to The Time (2005) oraz Between Us and the Light (2006).

Najnowszy album Larsa to Liberetto. Nagrany został w gwiazdorskim składzie: pp. Wawrzyniec Danielsson – kontrabas, wiolonczela, Arve Henriksen – trąbka, Tigran – fortepian, Jan Parricelli – gitara, Magnus Öström – perkusja. Henriksen to wybitny norweski trębacz, członek słynnej formacji Supersilent, Öström był przez lata perkusistą nieodżałowanego Esbjörn Svensson Trio, a Paricelli to uznany gitarzysta – partner takich sław jak Stacey Kent czy Kenny Wheeler. Nową postacią w zespole jest Tigran Hamasyan, który zastąpił Leszka Możdżera. Tigran to nowy geniusz fortepianu. Pochodzi z Armenii (rocznik 1987) i zdążył już zdobyć niemal wszystkie laury dla artystów wstępujących na międzynarodowy rynek (m.in. główne nagrody Jazz a Juan Revelations, Montreux Jazz Solo Piano Competition i Monaco Jazz Soloist Competition). Album Liberetto miał premierę w styczniu 2012 r.

23 września 2012, godz. 19:30, bilety: 80 zł i 100 zł.

Filharmonia Szczecińska, pl. Armii Krakowej 1, Szczecin

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.