Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Lato w Muzeum Narodowym

Lato w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe w Warszawie

Lato w Muzeum Narodowym dla wszystkich. Programy edukacyjne i wystawy czasowe w wakacje

Przyjdź latem do Muzeum. Przyjemnie spędzisz czas i poczujesz wakacyjną atmosferę. W lipcu i sierpniu Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na pełne wrażeń spotkania ze sztuką. Najmłodsi, młodzież i dorośli – każdy znajdzie coś dla siebie! 30 czerwca 2015 roku startuje Lato w MNW – specjalny wakacyjny program organizowany z myślą o wszystkich gościach placówki.

Muzeum przygotowało rodzinne zajęcia dla dzieci i ich opiekunów, zwiedzanie z przewodnikiem i spotkania tematyczne w galeriach, a także oprowadzania w języku angielskim. Zaplanowano Muzealny klub malucha, Warsztaty familijne dla młodszych dzieci, a dla młodzieży warsztaty Awangarda dla młodych. W ramach programów edukacyjnych towarzyszących wystawom czasowym Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie (do 6 września) i Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich (do 9 sierpnia) odbędą się liczne spotkania i warsztaty. 1 lipca MNW zainauguruje pokaz specjalny Hoplici. O sztuce wojennej starożytnej Grecji, który również wzbogacą wydarzenia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

W każdy czwartek w Muzealnym klubie malucha najmłodsze dzieci wraz z rodzicami – za sprawą słynnego obrazu Józefa Mehoffera – trafią do Dziwnego ogrodu, znajdą się na kwitnącej łące lub pospacerują po letnim parku. Będą mogły również zabawić się w ogrodnika, zostać muzealnym detektywem, a nawet… zagrać w krykieta! Podczas Warsztatów familijnych będzie można m.in. poznać tajemnice dzieł sztuki prezentowanych w galeriach stałych MNW, a w nowej Galerii Faras wyruszyć na wyprawę śladami prof. Kazimierza Michałowskiego, wybitnego polskiego archeologa. Dzieci i ich opiekunowie spróbują również ożywić eksponowane w galeriach muzealnych obrazy. W czasie niedzielnych warsztatów związanych z trwającymi wystawami czasowymi przeniesiemy się na chwilę do Kraju Kwitnącej Wiśni lub do miasta przyszłości pełnego maszyn i artystycznych eksperymentów. Uczestnicy warsztatów Awangarda dla młodych poszukają inspiracji w haśle Tadeusza Peipera Miasto. Masa. Maszyna. Artystyczne eksperymenty sprzed stu lat spróbują połączyć ze współczesnością. Efektem działań staną się nowoczesne rzeźby dźwiękowe, świetlne instalacje i maszyny do recyklingu.

W letnie popołudnia dorośli widzowie będą mogli udać się na spacer tropem arcydzieł MNW (w soboty Muzeum proponuje też oprowadzania w języku angielskim), poznać bliżej skarby zatopionej pustyni (Galeria Faras im. Prof. Kazimierza Michałowskiego) lub obejrzeć najcenniejsze dzieła sztuki japońskiej z polskich kolekcji (wystawa czasowa Arcydzieła sztuki japońskiej w polskich kolekcjach). W czwartkowe wieczory Muzeum zaprasza na spotkania poświęcone wybranym motywom i tendencjom w sztuce. Niektóre spotkania będą tłumaczone na język migowy PJM.

Program Lato w MNW potrwa do 29 sierpnia 2015 roku. Szczegółowe informacje o poszczególnych cyklach i zajęciach są dostępne na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Warszawie.

Lato w Muzeum Narodowym w Warszawie 2015

Lato w Muzeum Narodowym w Warszawie — fot. Mariusz Jakubowski

zdjęcia: Mariusz Jakubowski

*****

Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie

do 6 września

Wystawa

Program edukacyjny

Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich

do 9 sierpnia

Wystawa

Program edukacyjny

Hełm brązowy typu Kegel Ordona (Italia, VIII-VII w. przed Chr.) – depozyt Aleksandra Guttmanna

Hełm brązowy typu Kegel Ordona (Italia, VIII-VII w. przed Chr.) – depozyt Aleksandra Guttmanna

Hoplici. O sztuce wojennej starożytnej Grecji

Pokaz specjalny

Program edukacyjny

Inauguracja: 1 lipca, godz. 12.00

Muzeum Narodowe w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 3

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.