Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Liberalizacja handlu a protekcjonizm: przyczyny i skutki w kontekście porozumienia TTIP

Liberalizacja handlu a protekcjonizm: przyczyny i skutki w kontekście porozumienia TTIP

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu zapraszają na prelekcję pana Andrzeja Pestkowskiego pt. Liberalizacja handlu a protekcjonizm: przyczyny i skutki w kontekście porozumienia TTIP.

Spotkanie odbędzie się 4 listopada 2015 r. o godz. 17.30 w sali 307 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (wejście od ul. Kamiennej).

Celem spotkania będzie omówienie dwóch przeciwstawnych poglądów na formułę handlu międzynarodowego, liberalizacji oraz protekcjonizmu. W ramach tematu zastanowimy się nad przyczynami i skutkami obydwóch podejść, szczególnie w odniesieniu do konsumentów końcowych. Wynikiem rozważań będzie próba oceny zasadności TTIP, czyli Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji. Ta negocjowana od 2013 roku umowa ma stworzyć strefę wolnego handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską, co spotyka się z wieloma protestami ludności na całym świecie.

Prelegentem będzie pan Andrzej Pestkowski – członek Koła „Praxis”, autor licznych artykułów naukowych, a także laureat i finalista wielu konkursów dotyczących ekonomii, finansów i funkcjonowania Unii Europejskiej (m.in. Akademii Talentów FEB, Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiady Wiedzy o Finansach czy Olimpiady Przedsiębiorczości).

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.