Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Łódź przeciwko banderyzmowi

Łódź przeciwko banderyzmowi

Ruch Narodowy

11 lipca 1943 roku to apogeum ludobójczych mordów dokonanych na Polakach przez Ukraińską Powstańczą Armię. W wyniku ludobójczego szału bandytów spod czerwono-czarnej flagi Stepana Bandery w latach II wojny światowej i bezpośrednio po niej zginęło 150 tysięcy Polaków.

11 lipca 2014 roku łódzki Ruch Narodowy zaprotestuje przeciwko ewidentnie probanderowskiej działalności Związku Ukraińców w Polsce, którego działacze wielokrotnie chwalili Ukraińską Powstańczą Armię i negowali fakt przeprowadzenia przez nią ludobójstwa na Wołyniu. O godzinie 16.30 działacze i sympatycy RN przy ulicy Pomorskiej 22, przed wejściem do budynku łódzkiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce, domagać się będą zaprzestania gloryfikacji UPA przez działaczy Związku oraz potępienia przez nich zbrodniczej ideologii Doncowa-Bandery. Podczas pikiety odbędzie się happening — spalenie czerwono-czarnej flagi, która była symbolem ludobójców z UPA.

O godzinie 18.00 w sali kinowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich (ul. Juliana Tuwima 34) rozpocznie się projekcja filmu Było sobie miasteczko opowiadającego o Kisielinie – rodzinnej miejscowości znanego kompozytora Krzesimira Dębskiego, gdzie Polacy również padli ofiarą ataku UPA.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.