Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Lublin: Lofoty – niezwykły archipelag północnego Atlantyku

Lofoty – niezwykły archipelag północnego Atlantyku

Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego

8 listopada 2012, godz. 17:15, na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się pokaz zdjęć pani Agnieszki Kępskiej pt. Lofoty – niezwykły archipelag północnego Atlantyku, połączony z opowieścią Autorki o pięknie przyrody oraz kulturze Norwegii.

Będzie to już kolejna prezentacja o Norwegii, a piąta w ramach odczytów Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego, przygotowana przez p. Agnieszkę Kępską. Tym razem opowie o Lofotach – ich krajobrazie, historii oraz współczesności. Zaprezentowane zdjęcia zostały uchwycone podczas kilkunastu wizyt na tych wyspach, które najczęściej odwiedza z turystami, zapoznając ich z najciekawszymi i najpiękniejszymi miejscami. Oprócz podziwiania piękna krajobrazu, usłyszeć będzie można o historii rybołówstwa, tradycyjnych rybackich wioskach, artystach Lofotów oraz jednym z najważniejszych śladów epoki Wikingów – domu wodza w Borg.

Pani Agnieszka Kępska ukończyła filozofię, kulturoznawstwo i geografię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowe studia w zakresie geoturystyka na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie. Już od dziesięciu lat łącząc swoją pasję z pracą zawodową oprowadza turystów po Skandynawii, dzieląc się z nimi ciągle pogłębianą wiedzą. Po sezonie turystycznym wybiera się również w miejsca trudniej dostępne i rzadziej odwiedzane na trekkingi lub wyprawy na nartach. W wolnych chwilach pisze artykuły, przygotowuje wystawy i prezentacje o swoich podróżach.

Aula Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, al. Kraśnicka 2 cd.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.