Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Magia barw. Tradycyjne stroje meksykańskie

Magia barw. Tradycyjne stroje meksykańskie

Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu

Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu

Fundacja DOS MUNDOS z Wrocławia

Magia barw. Tradycyjne stroje meksykańskie z kolekcji Elżbiety Komarnickiej

21 września24 listopada 2013 roku

Kuratorka wystawy: Hanna Golla

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert tradycyjnych pieśni z Meksyku w wykonaniu: pp. Juliety Gonzalez (śpiew), Sylwii Mondragon (jarana) i Macieja Posłusznego (gitara).

Poncza, sukienki, szale, bluzki kobiece i męskie, a także małe laleczki w strojach regionalnych można będzie oglądać na tej wystawie. Wszystkie prezentowane eksponaty pochodzą z kolekcji tłumaczki i podróżniczki, pani Elżbiety Komarnickiej.

Wystawa jest kolejną prezentacją sztuki i rzemiosła meksykańskiego we wrocławskim Muzeum Etnograficznym — mówi pani Elżbieta Berendt, szefowa Muzeum — tym razem pokażemy zarówno elementy strojów rdzennej ludności indiańskiej, jak i stroje z elementami europejskimi. Celem prezentacji jest pokazanie różnorodności i bogactwa meksykańskich ubiorów, ale też przybliżenie wybranych grup etnicznych i ich kultur. We współczesnym Meksyku nadal istnieje wiele grup etnicznych, które kultywują dawne tradycje, dla których ubiór, obok muzyki i tańców, jest ważnym elementem tożsamości.

Mexico

Wystawę uzupełniają fotografie p. Tomasza Grzyba przedstawiające mieszkańców Meksyku w strojach ludowych.

Muzeum Etnograficzne — Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, ul. Romualda Traugutta 111/113, Wrocław.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.