Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Mapa Wydatków Wrocławia i spotkanie autorskie z Jakubem Wozinskim

Mapa Wydatków Wrocławia i spotkanie autorskie z Jakubem Wozinskim

Stowarzyszenie Libertariańskie

Szanowni Państwo,

W imieniu Stowarzyszenia Libertariańskiego mamy zaszczyt zaprosić Państwa na prezentację Mapy Wydatków Wrocławia z 2015 r.

Mapa jest przedstawieniem wszystkich wydatków budżetowych miasta w przystępnej formie graficznej. Została opracowana na podstawie Sprawozdania rocznego z wykonania budżetu Miasta Wrocławia za 2015 rok. Przygotowali ją członkowie Stowarzyszenia Libertariańskiego.

Trwająca w mediach i Radzie Miejskiej Wrocławia dyskusja na temat przyszłorocznego budżetu miasta to doskonały moment, by zagłębić się w wydatki miasta w poprzednim okresie budżetowym celem zobrazowania ich skali oraz struktury.

Prezentacja odbędzie się 2 grudnia 2016 roku o godz. 16.00 w sali 203 w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Uniwersyteckiej 7-10 we Wrocławiu.

Po prezentacji Mapy Wydatków pragniemy również zaprosić Państwa na spotkanie autorskie z panem Jakubem Wozinskim, z okazji premiery książki pt. Dzieje Kapitalizmu. W swym najnowszym dziele przedstawia historię prywatnej własności środków produkcji oraz odnosi się krytycznie do wielu powszechnie i bezwiednie przyjmowanych poglądów na temat kapitalizmu, a także podejmuje polemikę z tezami jednego z najbardziej wpływowych współczesnych historyków, Nialla Fergusona.

Jakub Wozinski − pisarz, publicysta, zdeklarowany wolnościowiec i zwolennik wolnorynkowego kapitalizmu. Publikował m.in. w tygodniku „Najwyższy CZAS!”, prowadzi Nie-lewicowy blog anty-prawicowy oraz Nie-prawicowy blog anty-lewicowy. Autor trzech książek wydanych przez wydawnictwo PROHIBITA: Historia pisana pieniądzem, To NIE musi być państwowe i najnowszej pracy Dzieje kapitalizmu.

Spotkanie odbędzie się w sali 203 o godz. 18.30.

Więcej na stronie Stowarzyszenia

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.