Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Carte Blanche na festiwalu Materia Prima

Carte Blanche na festiwalu Materia Prima

Ambasada Królestwa Norwegii

12 przedstawień, spotkania z artystami i pokazy filmowe wejdą w skład Materia Prima. 3. Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy (21-28 lutego 2015 r.) – wspartego z funduszy norweskich. Festiwal pięknie wpisuje się w obchody Roku Polskiego Teatru 2015.

Materia Prima. 3. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Bieguny Kultury to festiwal wsparty z funduszy norweskich dzięki współpracy Teatru Groteska z norweskim Carte Blanche. Jest on wspaniałą areną do szerokiej popularyzacji Teatru Formy. Teatr Formy bowiem to teatr totalny, łączący szeroki wachlarz sztuk: teatr maski, lalek, przedmiotów, cieni, nowy cyrk, teatr ruchu, tańca, teatr plastyczny, performance, a Materia Prima oferuje „wybuchową mieszankę” wszystkich tych gatunków i form.

Materia Prima to jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w Europie festiwali, prezentujących najwybitniejsze dzieła twórców teatru plastycznego na świecie. Publiczność obejrzy starannie wyselekcjonowane spektakle w wykonaniu dwunastu teatrów: z Francji, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rosji, Włoch i Polski, a także będzie mogła wziąć udział w licznych spotkaniach z artystami, pokazach filmów, konferencji i wystawie.

Z Norwegii po raz pierwszy do Polski przyjedzie zespół Carte Blanche – Norweski Narodowy Zespół Tańca Współczesnego z nowym spektaklem Edvard, który w styczniu 2015 r. miał swą prapremierę w Norwegii. Carte Blanche istnieje już ponad 25 lat i jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych teatrów tańca na świecie. W skład zespołu wchodzą tancerze różnych narodowości, których wyróżnia wyrazista sceniczna osobowość i opanowana do perfekcji technika ruchu.

Inspiracją do powstania przedstawienia Edvard były życie i twórczość Edwarda Muncha: jego załamania nerwowe, uzależnienie od alkoholu i relacja pomiędzy dyscypliną twórczą a chorobą. Inscenizacja będzie pokazana dwukrotnie: 21 i 22 lutego. Po drugim spektaklu spotkanie z artystami.

Program Festiwalu

Miejsca spektakli i spotkań z artystami:

Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2, Kraków

Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12, Kraków

Nowohuckie Centrum Kultury, aleja Jana Pawła II 232, Kraków

Studio Telewizyjne S3 w Łęgu – Ośrodek Telewizji Kraków, ul. Nowohucka 44, Kraków

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.