Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Kwiecień w Międzynarodowym Centrum Kultury

Kwiecień w Międzynarodowym Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Rynek Główny 25, Kraków

Kwiecień 2016 roku

2 kwietnia

godz. 16.00 Spotkanie z Włodzimierzem Kostyrką i Eugeniuszem Rawskim

Wydarzenie towarzyszące wystawie Ukraina. Czekając na bohatera. Kostyrko, Rawski. Prace powstawały w bardzo znaczącym kontekście historycznym i społecznym – są z nim nierozerwalnie związane. Podczas spotkania artyści opowiedzą historie, które kryją się za poszczególnymi obrazami. Prowadzenie: pani Żanna Komar. Wstęp wolny.

3 kwietnia

godz. 12.30 Minispotkania ze sztuką – Przyszłość

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat skupione wokół jednego pojęcia związanego z tematyką wystawy Tempus fugit. O czasie i przemijaniu. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy, informacje: warsztaty@mck.krakow.pl, tel. 12 42 42 860.

4 kwietnia

godz. 12.00 sMoCzKi. W galerii z maluchem

Oprowadzanie po wystawie Tempus fugit. O czasie i przemijaniu dla opiekunów z dziećmi do lat trzech. Wstęp wolny.

7 kwietnia

godz. 18.00 PAUart czyli digitalizacja grafik i fotografii

Projekt PAUart to katalog zbiorów artystycznych i naukowych Polskiej Akademii Umiejętności dostępny online. Zbiory te są bardzo bogate i obejmują zarówno grafikę, jak i fotografię. Gabinet Rycin Polskiej Akademii Umiejętności jest najcenniejszą w Polsce kolekcją dawnych grafik, która pozwala na egzemplarzach dzieł wybitnych twórców prześledzić rozwój grafiki w Europie od końca XV wieku do końca XIX stulecia. Liczy ponad 98 tysięcy odbitek. Fotografie dzielą się na zbiory specjalne, obejmujące 10 tys. odbitek, i Fototekę Lanckorońskich, obejmującą przeszło 40 tysięcy odbitek. Ta ogromna ilość materiału wizualnego od 2014 roku jest udostępniana zwiedzającym. O wyzwaniach związanych z digitalizacją, a także o dalszych planach rozwoju projektu opowie pani Joanna Dziewulska – koordynatorka projektu. Wstęp wolny.

8 kwietnia

godz. 11.00 Dojrzali do sztuki. Spotkania dla seniorów w MCK – wykład pani Małgorzaty Jędrzejczyk pt. Człowiek jako laboratorium

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

10 kwietnia

godz. 12.30 Minispotkania ze sztuką – Łacińskie sentencje

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat skupione wokół jednego pojęcia związanego z tematyką wystawy Tempus fugit. O czasie i przemijaniu. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

17 kwietnia

godz. 12.30 Minispotkania ze sztuką – Bestiariusz

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat skupione wokół jednego pojęcia związanego z tematyką wystawy Tempus fugit. O czasie i przemijaniu. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

23 kwietnia

godz. 12.00-13.00 Dzień Wolnej Sztuki

Dzień Wolnej Sztuki to organizowana od 2011 roku akcja społeczna mająca pokazać zwiedzającym, że muzea z powodzeniem można zwiedzać bez pośpiechu i w sposób refleksyjny. Raz w roku, w kwietniową sobotę o godzinie 12.00, muzea i galerie w całej Polsce proponują zwiedzającym oglądanie pięciu wybranych przez nie obiektów. Wybranym pracom towarzyszy komentarz wolontariuszy, którzy zachęcają zwiedzających do rozmowy i refleksji nad dziełem. W tym roku zapraszamy do powolnego oglądania prac na wystawie Tempus fugit. O czasie i przemijaniu. W trakcie wydarzenia (między godz. 12.00 a 13.00) do Galerii wstęp wolny.

24 kwietnia

Dzień otwarty na wystawie Tempus fugit. O czasie i przemijaniu

godz. 12.00 i 14.00 oprowadzanie po wystawie w języku polskim

godz. 16.00 oprowadzanie po wystawie w języku angielskim

godz. 12.30 Minispotkania ze sztuką – Kruchość

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat skupione wokół jednego pojęcia związanego z tematyką wystawy Tempus fugit. O czasie i przemijaniu. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

godz. 10.00-18.00 kiermasz wydawnictw MCK

30 kwietnia

godz. 16.00 Warsztaty robienia zielników

Zielniki od wieków były sposobem na zachowanie ulotnego piękna roślin, a także gromadzenia wiedzy o nich. Niejednokrotnie stawały się obrazem świata, który przeminął – dokumentowały florę zanikających ekosystemów i utrwalały zagrożone gatunki. Dzisiaj już mało kto robi samodzielnie zielniki. Jednak suszone kwiaty i inne rośliny mogą stać się nietypowym sposobem na gromadzenie wspomnień. Prowadzący warsztaty wprowadzi w historię zielników oraz opowie jak zbierać, suszyć i utrwalać rośliny. MCK zapewni odpowiednie materiały, uczestnicy proszeni są o przyniesienie roślin wyrwanych wraz z korzeniami. Prowadzenie: pan Piotr Klepacki – etnobotanik, od 10 lat pracuje w krakowskim Ogrodzie Botanicznym UJ, najbardziej interesują go interakcje ludzi z roślinami. Wstęp wolny.

Ukraina. Czekając na bohatera. Kostyrko, Rawski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.