Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Kwiecień w Międzynarodowym Centrum Kultury

Kwiecień w Międzynarodowym Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Rynek Główny 25, Kraków

Kwiecień 2018 roku

W ostatnim tygodniu prezentacji wystawy Lwów, 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm bilety wstępu za złotówkę.

5 kwietnia

godz. 13.00 Kwadrans ze sztuką – Sacrum z żelazobetonu (projekty kościoła Matki Boskiej Ostrobramskiej)

MCK zaprasza na piętnastominutowe spotkania, podczas których można dowiedzieć się czegoś więcej o jednym z eksponatów prezentowanych na wystawie Lwów, 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm. Wyjątkowe historie pojedynczych obiektów staną się kluczem do odkrycia historii międzywojennego Lwowa. Spotkania w cenie biletu na wystawę.

godz. 18.00 Potęga ornamentu. Europejska ceramika artystyczna w budownictwie z lat 1840–1939 i jej przykłady w obiektach architektury Krakowa – spotkanie wokół książki z panią Agnieszką Partridge

Posadzki i okładziny ścienne były nieodłącznym elementem wystroju kamienic z końca XIX i XX wieku. Mnogość wzorów i deseni płytek produkowanych w wielu europejskich fabrykach powodowała, że każde ozdobione taką ceramiką wnętrze było unikatowe. W Krakowie do dziś zachowało się wiele wspaniałych przykładów ceramiki architektonicznej z przełomu wieków, zdobiącej westybule i korytarze budynków publicznych oraz prywatnych. Wstęp wolny.

Agnieszka Partridge – doktor nauk technicznych, pracownik Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, dziennikarka, publicystka, historyk sztuki.

6 kwietnia

godz. 13.00 Kwadrans ze sztuką – U sióstr urszulanek (makieta Gimnazjum Żeńskiego ss. Urszulanek)

8 kwietnia

Finisaż wystawy, w programie:

godz. 12.00 zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (w języku polskim) – oprowadzanie kuratorskie

godz. 12.30 Lwowskie baśnie i legendy

Spotkanie dla dzieci, podczas którego odbędą się wspólnie czytanie lwowskich baśni i legend oraz warsztaty plastyczne inspirowane poznanymi historiami.

godz. 14.00 zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (w języku polskim)

godz. 16.00 zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (w języku ukraińskim)

Wstęp do Galerii oraz na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

13 kwietnia

godz. 11.00 Dojrzali do sztuki – Muzeum przez wieki. O historii muzealnictwa

Współczesne muzea łączą w sobie wiele funkcji – są miejscami, gdzie można nie tylko obejrzeć wystawę, ale także wysłuchać wykładu, wziąć udział w warsztatach, a także odpocząć w kawiarni. Jednak nie zawsze tak było. Aby muzea mogły wyglądać tak jak dzisiaj, musiały przejść długą drogę ewolucji. Wykład przypomni historie muzeów od początków po czasy współczesne.

Prowadzenie: pani Helena Postawka-Lech. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

14 kwietnia

godz. 11.00 12 spacerów na 12 miesięcy: Ogród Botaniczny

Prowadzenie: pan Piotr Klepacki – etnobotanik, pracownik krakowskiego Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, najbardziej interesują go interakcje ludzi z roślinami. Obowiązują zapisy

15 kwietnia

godz. 12.30 MINIspotkania ze sztuką – Makieta

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do ośmiu lat, których tematem jest jedno wybrane pojęcie związane z tematyką wystawy Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

21 kwietnia

Krakers. Cracow Gallery Weekend

Cracow Gallery Weekend Krakers to odbywający się od sześciu lat projekt promujący sztukę współczesną w przestrzeni Krakowa. Do udziału, obok galerii prywatnych, zapraszane są instytucje publiczne, fundacje, stowarzyszenia, projectroomy, nieformalne grupy i inicjatywy. Hasłem tegorocznej edycji jest Zmiana. MCK bierze udział w wydarzeniu, współorganizując spotkanie z artystą oraz panel dyskusyjny. Organizatorami CGW Krakers są Fundacja Wschód Sztuki oraz Gmina Miejska Kraków. Wstęp wolny.

godz. 13.00 spotkanie z panem Łukaszem Surowcem, artystą interdyscyplinarnym, rzeźbiarzem, performerem, twórcą filmów wideo, autorem akcji społecznych

godz. 15.30 panel dyskusyjny z udziałem artystów i kuratorów

29 kwietnia

godz. 12.30 MINIspotkania ze sztuką – Orient

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do ośmiu lat, których tematem jest jedno wybrane pojęcie związane z tematyką wystawy Stambuł. Dwa światy, jedno miasto. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.