Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Luty w Międzynarodowym Centrum Kultury

Luty w Międzynarodowym Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Rynek Główny 25, Kraków

Luty 2016 roku

5 lutego

Wokół dziedzictwa

Polsko-japońskie seminarium organizowane w ramach stałej współpracy z Tokyo University of Foreign Studies. Wydarzenie zamknięte.

12 lutego

godz. 11.00 Dojrzali do sztuki. Spotkania dla seniorów w MCK

Cykl Dojrzali do sztuki to propozycja dla osób dysponujących wolnym popołudniem i chcących poszerzyć swoją wiedzę o kulturze i sztuce. Spotkania mają formę prelekcji historyka sztuki, po której jest czas na dyskusję przy słodkim poczęstunku i herbacie. Na koniec, dla chętnych, oferujemy bezpłatne zwiedzanie wystawy w towarzystwie przewodnika. Wstęp wolny, prowadzenie: pani Małgorzata Jędrzejczyk.

14 lutego

godz. 12.30 Minispotkania ze sztuką – Dziedzictwo

Godzinne, niedzielne zajęcia dla dzieci od 4 do 6 lat. Uwaga skoncentrowana będzie na pojęciu związanym ze sztuką. Uczestnicy tworzyć będą także obiekt, który wiąże się z tematem warsztatów. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

28 lutego

godz. 12.30 Minispotkania ze sztuką

Godzinne, niedzielne zajęcia dla dzieci od 4 do 6 lat. Uwaga skoncentrowana będzie na jednym pojęciu związanym ze sztuką. Uczestnicy tworzyć będą także obiekt, który wiąże się z tematem warsztatów. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

29 lutego

godz. 12.00 sMoCzKi. W galerii z maluchem. Oprowadzanie po wystawie Ukraina. Czekając na bohatera. Kostyrko, Rawski dla opiekunów z dziećmi do lat 3. Wstęp wolny, informacje: warsztaty@mck.krakow.pl.

***

Wystawy

Ukraina. Czekając na bohatera. Kostyrko, Rawski

24 lutego3 kwietnia

Średniowieczne Piwnice MCK, wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18.00. Wstęp wolny.

Wystawa obrazów Włodzimierza Kostyrki i Eugeniusza Rawskiego – ukraińskich artystów związanych ze Lwowem. Tytułem nawiązuje do sytuacji na Ukrainie, prace pochodzą z ostatnich pięciu lat. Część z nich powstawała w atmosferze desperacji i beznadziei lat 2010-2013. Twórczość artystyczna była wówczas jedynym wentylem dającym ujście siłom wewnętrznego sprzeciwu. Ten sprzeciw eksplodował na Majdanie. Wyłaniający się z prac „obraz bohatera” uosabia nadzieje ukraińskiego społeczeństwa, oczekiwania na lepsze, godne życie. Po Majdanie nadal pozostaje aktualny, jest projekcją drastycznej potrzeby kolejnych zmian.

Majdan w obiektywie Jakuba Szymczuka

24 lutego3 kwietnia

Patio MCK, wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18.00. Wstęp wolny.

Kilkadziesiąt fotografii Jakuba Szymczuka układa się w niezwykłą opowieść o kijowskim Majdanie, który był największym wstrząsem w Europie od czasu upadku muru berlińskiego. Protest w Kijowie trwał od listopada 2013 roku do lutego 2014 roku, a najbardziej dramatyczne wydarzenia, udokumentowane przez Szymczuka, rozgrywały się od 18 do 20 lutego 2014 r.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.