Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Styczeń w Międzynarodowym Centrum Kultury

Styczeń w Międzynarodowym Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Rynek Główny 25, Kraków

Styczeń 2017 roku

8 stycznia

godz. 12.30 MINIspotkania ze sztuką – Organiczny

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat, których tematem jest jedno wybrane pojęcie związane z tematyką wystawy Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

9 stycznia

godz. 12.00 sMoCzKi. W galerii z maluchem

Oprowadzanie po wystawie Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design dla opiekunów z dziećmi do lat trzech. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

12 stycznia

godz. 18.00 Design a lokalne społeczności – czy design jest dla „lokalsów”? – rozmowa pani Lubomiły Trojan (Zamek w Cieszynie), pani Bogny Polańskiej (Pracownia bro.Kat) i pani Magdaleny Zych (Muzeum Etnograficzne w Krakowie) w ramach cyklu Design dla każdego towarzyszącego wystawie Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design

Cykl spotkań towarzyszących wystawie ma na celu przybliżenie szerokiej publiczności zagadnień związanych ze współczesnym designem. Podczas dyskusji i wykładów poruszone zostaną takie zagadnienia, jak: slowdesign, ecodesign, design zaangażowany, rynek designu w Polsce, edukacja o designie czy różne sposoby czerpania z lokalnej tradycji. Wśród zaproszonych gości są zarówno teoretycy designu, jak i projektanci reprezentujący różne środowiska: Kraków, Kielce, Katowice. Wstęp wolny.

13 stycznia

godz. 11.00 Dojrzali do sztuki – wykład poszerzający kontekst wystawy Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design

Prowadzenie: pani Małgorzata Jędrzejczyk. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

22 stycznia

godz. 12.30 MINIspotkania ze sztuką – Północ

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat, których tematem jest jedno wybrane pojęcie związane z tematyką wystawy Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

24 stycznia

godz. 18.00 Edukacja, czyli jak przekonać ludzi, że design jest ważny – rozmowa pań Aleksandry Banaś i Joanny Kurkiewicz (Instytut Dizajnu w Kielcach), pani Katarzyny Piszczkiewicz (Muzeum Etnograficzne w Krakowie) w ramach cyklu Design dla każdego

fot. Paweł Mazur

*****

Thesaurus Poloniae – XVI edycja: marzec-lipiec 2017 roku

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej w 2009 roku powołał program stypendialny Thesaurus Poloniae, który od początku realizowany jest przez MCK w Krakowie. Program adresowany jest do osób prowadzących badania poświęcone kulturze, historii i wielokulturowemu dziedzictwu Polski i Europy Środkowej. O stypendium ubiegać mogą się osoby zajmujące się historią, historią sztuki, socjologią, etnografią oraz antropologią kulturową i innymi naukami pokrewnymi. Program skierowany jest do osób niebędących obywatelami Polski. Jednorazowy pobyt stypendialny trwa trzy miesiące, w jego ramach stypendysta przebywa i prowadzi pracę naukową w Krakowie.

Do 22 stycznia trwa nabór do kolejnej edycji programu.

fot. Paweł Mazur

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.