Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Wrzesień w Międzynarodowym Centrum Kultury

Wrzesień w Międzynarodowym Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Rynek Główny 25, Kraków

Wrzesień 2016 roku

3 września

godz. 11.00-14.00 MCK na Pikniku Krakowskim w parku im. Wojciecha Bednarskiego – warsztaty dla dzieci, konkursy i inne atrakcje. Wstęp wolny.

4 września

godz. 12.30 Minispotkania ze sztuką w MCK – Witamy szkołę z MCK!

Warsztaty na tarasie MCK, dzieci samodzielnie wykonają szkolne piórniki. Dla każdego dziecka przewidziane są również prezenty na nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci od szóstego roku życia. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

9 września

godz. 11.00 Dojrzali do sztuki – Modernizacje w Czechosłowacji: Koszyce, Zlin, Praga

Powstałe po 1918 roku nowe państwa wdrażały własne programy modernizacyjne, obejmujące nie tylko reformy gospodarcze, społeczne czy działania w obszarze edukacji. To dzięki sztukom plastycznym, architekturze czy wzornictwu przemysłowemu dokonać się miało kompleksowe przeobrażenie stylu życia i funkcjonowania człowieka w nowoczesnym państwie. Podczas spotkania omówione zostaną wybrane strategie modernizacyjne na przykładach zlińskiego imperium Tomasza Baty czy w odniesieniu do barwnego środowiska koszyckiej awangardy.

Prowadzenie: pani Małgorzata Jędrzejczyk. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

10 września

godz. 11.00 Spacer Akademii Dziedzictwa w Niepołomicach

Podczas trzygodzinnego spaceru uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć zarówno samo miasto, jak i muzeum w niepołomickim zamku. Rozpoczęcie zwiedzania pod fontanną na Rynku, zakończenie w Muzeum Fonografii.

Prowadzenie: pani Maria Jaglarz – dyrektor Muzeum Niepołomickiego, absolwentka Akademii Dziedzictwa. Obowiązują zapisy: warsztaty@mck.krakow.pl, tel. 12 42 42 870.

11 września

godz. 10.00-13.00 MCK na Pikniku Krakowskim w parku im. Wojciecha Bednarskiego – warsztaty dla dzieci, konkursy i inne atrakcje. Wstęp wolny.

godz. 12.30 MINIspotkania ze sztuką – Sąsiad

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat, których tematem jest jedno wybrane pojęcie związane z tematyką wystawy Koszycka moderna. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

14-18 września

Udział MCK w Międzynarodowym Forum Wydawców we Lwowie. Stoisko 431.

16 września

godz. 18.00 Koszyce. Metropolia na peryferiach?

Koszyce to miejsce, w którego historii jak w soczewce skupia się złożoność Europy Środkowej. O wielokulturowej przeszłości miasta i o tym, jak współcześnie wykorzystywany jest ten potencjał, pan prof. Jacek Purchla będzie rozmawiać z panią Magdą Vášáryovą, ambasador Słowacji w Polsce w latach 2000-2005, od lat pracującą na rzecz polsko-słowackiej przyjaźni. Wstęp wolny.

17 września

godz. 11.00-14.00 MCK na Pikniku Krakowskim w parku im. Wojciecha Bednarskiego – warsztaty dla dzieci, konkursy i inne atrakcje. Wstęp wolny.

24 września

godz. 11.00 Spacer Akademii Dziedzictwa w Wieliczce

Podczas trzygodzinnego spaceru uczestnicy będą mieli okazję poznać historię Wieliczki, zwiedzić wystawy w Muzeum Żupnym, zwiedzić kościół św. Klemensa wraz z nieotwieranym na co dzień skarbcem z cennymi zabytkami z XV-XIX w., a także drewniany kościółek św. Sebastiana z polichromiami Włodzimierza Tetmajera oraz zapoznać się z działalnością Centrum Kultury i Turystki w Wieliczce, którym kieruje pani Agnieszka Szczepaniak, absolwentka Akademii.

Prowadzenie: pani Klementyna Ochniak-Dudek – kierownik Działu Sztuki i Etnografii Muzeum Żup Krakowskich, absolwentka Akademii Dziedzictwa. Dla uczestników spaceru – kawa i ciastko w kawiarni CKiT z dziesięcioprocentowym rabatem. Obowiązują zapisy: warsztaty@mck.krakow.pl, tel. 12 42 42 870.

25 września

godz. 10.00-13.00 MCK na Pikniku Krakowskim w parku im. Wojciecha Bednarskiego – warsztaty dla dzieci, konkursy i inne atrakcje. Wstęp wolny.

godz. 12.30 MINIspotkania ze sztuką – Dawniej

Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat, których tematem jest jedno wybrane pojęcie związane z tematyką wystawy Koszycka moderna. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

30 września — 2 października

Udział MCK w Śląskich Targach Książki w Katowicach.

*****

Koszycka moderna

16 września27 listopada 2016 roku

W latach dwudziestych minionego wieku Koszyce były wibrującym centrum życia artystycznego. Wielokulturowy charakter miasta sprzyjał atmosferze otwartości i tolerancji, która przyciągała licznych twórców. Koszyce stały się wówczas przestrzenią dialogu dla artystów reprezentujących zaskakująco różnorodne stylistyki i ulegających rozmaitym inspiracjom. Wystawa w Galerii MCK jest zaproszeniem do przyjrzenia się z bliska tej niezwykłej mozaice artystycznych osobowości, a tym samym odkrycia nieznanego oblicza Słowacji. Ekspozycja została przygotowana we współpracy z Galerią Wschodniosłowacką w Koszycach.

Zapraszamy od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18.00 (ostatnie wejście o godz. 17.30). Bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 6 zł, bilet rodzinny – 14 zł.

W każdy wtorek i środę w godz. 10.00-11.00 Happy Hour – wstęp na wystawę za 1 zł.

W każdą niedzielę w cenie biletu zwiedzanie wystawy z przewodnikiem: godz. 12.00 (w języku polskim) i godz. 16.00 (w języku angielskim).

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.