Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Melting Pot Made in Wrocław — laboratorium improwizacji w ramach ESK Wrocław 2016

Melting Pot Made in Wrocław — laboratorium improwizacji w ramach ESK Wrocław 2016

Filharmonia Wrocławska

Festiwal Jazztopad prezentuje

29-30 kwietnia 2014 roku

Melting Pot Made in Wrocław – laboratorium improwizacji w ramach ESK Wrocław 2016 to kolejna inicjatywa festiwalu Jazztopad otwierająca scenę dla młodych artystów z różnych krajów europejskich.

29 kwietnia, godz. 12.00-14.00 oraz 16.00-19.00

Galeria Awangarda BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32

Otwarte próby dla publiczności. Wstęp wolny.

30 kwietnia, godz. 11.00-14.00

Galeria Awangarda BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32

Otwarte próby dla publiczności. Wstęp wolny.

30 kwietnia, godz. 19.00

Filharmonia Wrocławska, ul. Józefa Piłsudskiego 19

Koncert finałowy drugiej edycji laboratorium improwizacji Melting Pot Made in Wrocław

Bilety: normalne – 30 zł, ulgowe – 20 zł

Melting Pot Made in Wrocław – laboratorium improwizacji w ramach ESK Wrocław 2016 to kolejna inicjatywa festiwalu Jazztopad otwierająca scenę dla młodych artystów z różnych krajów europejskich, ale pierwsza, która stawia przede wszystkim na improwizację i nieprzewidywalny wynik zderzeń artystycznych indywidualności – specjalistów w dziedzinie muzyki, sztuk wizualnych oraz ruchu. Kwietniowa, druga edycja tego wyjątkowego laboratorium improwizacji uświetni zarazem obchody Międzynarodowego Dnia Jazzu ustanowionego przez UNESCO i przybliży do siebie uczestników z krajów partnerskich: Niemiec, Danii, Belgii oraz Polski. Regularne spotkania Melting Pot Made in Wrocław potrwają do 2016 roku, wpisując się w obchody Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wówczas odbędzie się trwający ponad tydzień finał przedsięwzięcia – święto improwizacji z udziałem wszystkich dotychczasowych artystów, które obejmie przestrzeń publiczną i prywatną Wrocławia – i tutaj możemy spodziewać się wszystkiego.

Partnerzy:

Handelsbeurs, Gandawa (Belgia) | Ghent (Belgium) www.handelsbeurs.be

JazzWerkRuhr, Dortmund (Niemcy) | Dortmund (Germany) www.jazzwerkruhr.de

Swinging Europe (Nordic), Herning (Dania) | Herning (Denmark) www.swinging-europe.org

Jazztopad, Wrocław (Polska) | Wroclaw (Poland) www.jazztopad.pl

Artyści:

Ashia Grzesik (Polska/USA) – wiolonczela, wokal

Urodzona we Wrocławiu, dorastała w Stanach Zjednoczonych. W swojej twórczości łączy śpiew z grą na wiolonczeli, gdzie tęsknota do słowiańskich korzeni spotyka się z dźwiękami współczesnego jej otoczenia, jak pop, rock, indie, folk i klasyka. Eksplorując nietradycyjne podejście do instrumentu przy użyciu elektroniki współtworzy w środowisku amerykańskim nowy ruch muzyczny. W 2013 roku wydała album Diesel vs Lungs jako Ashia & the Bison Rouge.

www.ashiagrzesik.com

Gorm Askjær (Dania) – gitara

Mieszkający w Aarhus gitarzysta, muzykolog i kompozytor, lider zespołów Hulepalads, Sammensurium, Kejser Pingvin. Poszukuje nowych możliwości dźwiękowych poprzez improwizację i eksperyment wspieranych przez klasyczne doświadczenie. Koncentruje się na brzmieniu pojedynczego dźwięku, odkrywaniu nowych możliwości instrumentu zarówno podczas występów solowych, jak i w muzyce pisanej i aranżowanej na zamówienie, m.in. do filmów oraz performance’ów.

www.gormaskjaer.dk

Wawrzyniec Van Bouwelen (Belgia) – perkusja

Absolwent perkusji w School of Arts w Gandawie w zakresie jazzu i popu oraz Sound Design. Pasjonuje go dźwięk w każdej formie, a swoją indywidualność twórczą prezentuje na wielu muzycznych i pozamuzycznych płaszczyznach, wykorzystując field recording, preparację, zabawki i wszelkie obiekty wydające dźwięk. Grał w big bandzie, kapelach postrockowych i reggae oraz na scenie teatralnej. Jest członkiem indie-elektronicznego zespołu Amatorski, z którym koncertuje po całej Europie.

www.amatorski.be

Juliusz Gabriel (Niemcy) – saksofon, klarnet

Pochodzący z Berlina, mieszkający w Essen saksofonista i kompozytor, członek Berlin Youth Jazz Orchestra, występuje z cenionym w Niemczech saksofonistą free-jazzowym Gunterem Hamplem. Gra na saksofonie sopranowym, tenorowym i barytonowym, poruszając się w idiomie współczesnej muzyki improwizowanej, otwartej na free jazz, rock, noise, elektronikę i klasykę. Współpracuje z artystami sztuk wizualnych i zespołami Das Behälter, Das große Ding, The Dorf, The Pott i What A Waste Of Beauty.

www.juliusgabriel.yolasite.com

Zbigniew Kozera (Polska) – kontrabas

Wrocławski kontrabasista eksperymentujący na przestrzeni free-jazzu, awangardy i muzyki współczesnej, zainspirowany zarówno klasykami free-jazzu i awangardy, jak i twórczością kompozytorów: Witolda Lutosławskiego, Oliviera Messiaena, Karlheinza Stockhausena. Brał udział w inicjatywach Piotra Damasiewicza: M.A.T.A, Power of the Horns, Imprographic, współpracował z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Z Mateuszem Rybickim i Wojciechem Romanowskim tworzy trio Flesh Machine.

www.fleshmachine.bandcamp.com

Piotr Damasiewicz (Polska) – trąbka

Wrocławski trębacz i kompozytor, wszechstronny muzyk aktywny na wielu płaszczyznach sztuki. Jego muzyczny język sięga do korzeni hard bopu, jazzu modalnego i free, a także europejskiej muzyki klasycznej i improwizowanej. Współpracuje z artystami plastykami, komponuje muzykę do spektakli. Inicjator kolektywu Power of the Horns, Damas Quartet Mnemotaksja i VeNN Circles. Uczestnik międzynarodowych spotkań JazzPlaysEurope i Take Five: Europe. Laureat nagród: Fryderyk za debiut roku (2012), Warto „Gazety Wyborczej” (2012) oraz Wrocławskiej Nagrody Muzycznej (2013).

www.piotrdamas.com

Irena Lipińska (Polska) – taniec

Tancerka, performerka, choreografka, fotograf. Wieloletni warsztat taneczny zdobywała u wybitnych tancerzy i choreografów tańca współczesnego i buto podczas licznych warsztatów w kraju i za granicą. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z artystami współczesnej sceny muzycznej i sztuki nowych mediów, także z muzykami: Gerardem Lebikiem, Jakubem Sucharem, Indigo Tree, We Draw A, Boar Sleeping.

www.irenalipinska.com

Michał Uzar (Polska) – rzeźba

Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, artysta rzeźbiarz. W swojej twórczości odwołuje się do pojęcia Czystej Formy w sztukach plastycznych. W przeszłości uprawiał ice carving. Jako materiał stosuje głównie drewno, szkło i ceramikę.

Tomasz Musiał (Polska) – filmowiec

Urodzony we Wrocławiu. Obecnie studiuje we Wrocławskiej Szkole Filmowej, wcześniej był słuchaczem Wydziału Operatorskiego WRiTV im. K. Kieślowskiego w Katowicach oraz Studium Skiba we Wrocławiu. Z muzyką zaprzyjaźniony od dziecka, zajmuje się także fotografią dokumentalną i kreacyjną.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.