Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Jak dalej postępować z ekonomią? — Metodologia ekonomii po 2007 roku

Jak dalej postępować z ekonomią? — Metodologia ekonomii po 2007 roku

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu zapraszają na debatę pt. Jak dalej postępować z ekonomią? — Metodologia ekonomii po 2007 roku – poświęconą zagadnieniom filozofii i metodologii nauk ekonomicznych po kryzysie 2007 r. Kryzys ten zaowocował również kryzysem w myśli ekonomicznej, na który ekonomiści zareagowali propozycjami zmian w podejściu do uprawiania ekonomii, jak i wzrostem popularności heterodoksyjnych szkół ekonomicznych.

Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2017 r. o godz. 15.00 w sali 120 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (wejście od ul. Kamiennej).

Uczestnicy debaty:

Pan dr Jakub Bożydar Wiśniewski jest absolwentem filozofii Uniwersytetu Cambridge, wykładowcą Instytutu Misesa i Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, autorem The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty i Libertarian Quandaries oraz artykułów z zakresu ekonomii i filozofii publikowanych w czasopismach akademickich. Doktorat z ekonomii politycznej obronił na Uniwersytecie Londyńskim.

Pan dr Bartosz Scheuer jest absolwentem i adiunktem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, pracuje w Katedrze Ekonomii i Badań nad Rozwojem. Autor monografii Metodologia ekonomii w perspektywie konstruktywistycznej. W swoich badaniach zajmuje się metodologią i filozofią ekonomii, jest zwolennikiem anarchizmu metodologicznego i teorii ekonomicznej G. Beckera.

Pan dr Marcin Gorazda jest filozofem, adwokatem oraz specjalistą od prawa podatkowego. Współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, autor Filozofii ekonomii. Zajmuje się filozofią nauki, a w szczególności filozofią nauk społecznych i filozofią ekonomii.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.