Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Mikrofundamenty makroekonomii

Mikrofundamenty makroekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu zapraszają na wykład pana dra Jakuba Bożydara Wiśniewskiego pt. Mikrofundamenty makroekonomii.

Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2019 r. o godz. 18.30 w sali 10 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (plan kampusu).

Podstawą wszelkiej rzetelnej analizy ekonomicznej są konsument i jego subiektywne skale preferencji. W związku z tym wszystkie zjawiska ekonomiczne – niezależnie od tego, jak złożone i wielkoskalowe – biorą ostatecznie swój początek w owych indywidualnych, subiektywnych wycenach konsumenckich. Stąd konieczność zakorzeniania wszelkich wątków natury makroekonomicznej w ich mikroekonomicznych fundamentach – bez tego makroekonomia nie tylko nie daje nam dodatkowego wglądu w naturę zjawisk gospodarczych, ale może wręcz ją zafałszowywać.

Pan dr Jakub Bożydar Wiśniewski jest absolwentem filozofii Uniwersytetu Cambridge, wykładowcą Instytutu Misesa i Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, autorem The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty oraz artykułów z zakresu ekonomii i filozofii publikowanych w czasopismach akademickich. Doktorat z ekonomii politycznej obronił na Uniwersytecie Londyńskim.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.