Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Markus von Gosen (1913–2004). Z miłości do zwierząt i sztuki

Markus von Gosen (1913–2004). Z miłości do zwierząt i sztuki

Muzeum Miejskie Wrocławia

Markus von Gosen (1913–2004). Z miłości do zwierząt i sztuki

Muzeum Miejskie Wrocławia, Pałac Królewski

ul. Kazimierza Wielkiego 35

Szanowni Państwo,

4 października 2018 roku, w Światowy Dzień Zwierząt, zapraszamy na wystawę poświęconą naszym braciom mniejszym. Autorem ponad stu prac (grafik i rysunków) przedstawiających zwierzęta wodne, lądowe oraz ptaki był wrocławianin Markus von Gosen (1913–2004), który niemal całą swoją twórczość poświęcił zwierzętom, z pasją obserwował futrzanych i pierzastych domowników oraz dzikie zwierzęta w trakcie swoich górskich wędrówek i dalekich podróży. Można powiedzieć, że był szczególnym myśliwym, bo zamiast bronią polował pędzlem i piórkiem, a za trofeum służyły mu końcowe efekty jego pracy – niezwykłe, kolorowe grafiki. Artysta udowodnił, że można czerpać radość z obcowania z naturą, nie niszcząc jej. Marcus von Gosen tworzył z miłości do zwierząt i sztuki, dlatego jego grafiki do dziś budzą zachwyt warsztatową biegłością i wzruszają tematyką.

Wystawa będzie czynna do 31 marca 2019 roku.

Marcus von Gosen, Żuraw, kolekcja prywatna

Marcus von Gosen, Żyrafy (1954), kolekcja prywatna

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.