Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków/Warszawa/Tarnów: Wydarzenia towarzyszące wystawie Mit Galicji

Wydarzenia towarzyszące wystawie Mit Galicji

Międzynarodowe Centrum Kultury

Międzynarodowe Centrum Kultury

Rynek Główny 25, Kraków

Wydarzenia towarzyszące wystawie Mit Galicji

9 stycznia, godz. 11.00: Dojrzali do sztuki. Spotkania dla seniorów w MCK – Zobaczyć Galicję.

To propozycja dla osób dysponujących wolnym przedpołudniem i chcących poszerzyć swoją wiedzę o kulturze i sztuce. Każde spotkanie rozpoczyna się zwiedzaniem wystawy w towarzystwie przewodnika, a następnie po krótkiej prelekcji bądź warsztatach jest okazja do dyskusji przy kawie i słodkim poczęstunku.

Prowadzenie: pp. Małgorzata Jędrzejczyk, Sabina Woźnica. Wstęp wolny. Zajęcia odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca.

12 stycznia, godz. 12.00: sMoCzKi w Galerii MCK.

Cykl sMoCzKi powstał po to, aby opiekunowie z dziećmi do trzech lat mogli zwiedzać aktualną wystawę razem z przewodnikiem, a maleństwa mogły im swobodnie towarzyszyć i w nieskrępowany sposób także uczestniczyć w oprowadzaniu. Przygotowane zostały specjalne miejsca do karmienia i przewijania niemowląt. Starsze dzieci mogą bawić się w kąciku plastycznym.

Opłata: 10 zł od osoby dorosłej. Zajęcia odbywają się w każdy drugi poniedziałek miesiąca.

14 stycznia, godz. 18.00: Mit Galicji – debata z udziałem pp. Andy Rottenberg, prof. dr. hab. Waldemara Łazugi i prof. dr. hab. Jacka Purchli.

Debata towarzysząca wystawie Mit Galicji prezentowanej w Galerii MCK w Krakowie do 8 marca 2015 roku. Wystawa jest wielowątkową opowieścią o krainie, której już nie ma, konfrontując mityczne wyobrażenia z historią i perspektywą uwikłanych w nią narodów. W tym zderzeniu ujawnione zostają sensy galicyjskości polskiej, ukraińskiej, austriackiej i żydowskiej. Składają się one na obraz tego, jak mit Galicji funkcjonuje w powszechnej świadomości i jaki jest współczesny jego wymiar. Zaproszeni goście podejmą próbę prześledzenia tytułowego mitu Galicji i jego funkcjonowania w obecnej kulturze. Wstęp wolny.

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9, Warszawa

18 stycznia, godz. 10.00-18.00: Muzeum Jednodniowe. Moja Galicja.

Wydarzenie towarzyszące wystawie Mit Galicji, w którego ramach w przestrzeniach budynku MCK zostaną wyeksponowane galicyjskie pamiątki przyniesione przez krakowian. Odbędą się też warsztaty dla dzieci oraz zwiedzanie Muzeum Jednodniowego z przewodnikiem.

Koniec naboru do kolejnej edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Thesaurus Poloniae.

21 stycznia, godz. 18.00: Wokół Lwowa. Spotkanie o książkach.

Spotkanie towarzyszące wystawie Mit Galicji.

31 stycznia, godz. 11.00: Promocja książki dla dzieci „Galicyjska kraina przygód” warsztaty dla dzieci.

Wstęp wolny. Informacje: warsztaty@mck.krakow.pl, tel.: 12 42 42 860.

Muzeum Jednodniowe. Tarnowska edycja wydarzenia towarzyszącego wystawie Mit Galicji.

Galeria Biura Wystaw Artystycznych, Dworzec PKP, plac Dworcowy 4, Tarnów

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.