Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Wydarzenia towarzyszące wystawie Mit Galicji

Wydarzenia towarzyszące wystawie Mit Galicji

Międzynarodowe Centrum Kultury

Wydarzenia towarzyszące wystawie Mit Galicji

Galeria Międzynarodowego Centrum Kultury

Kraków, Rynek Główny 25

14 listopada 2014 r., godz. 11.00

Dojrzali do sztuki. Spotkania dla seniorów w MCK – W poszukiwaniu stylu narodowego

To propozycja dla osób dysponujących wolnym przedpołudniem i chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki. Na spotkanie składa się prelekcja historyka sztuki, po której jest czas na dyskusję przy słodkim poczęstunku i herbacie. Na koniec dla chętnych oferujemy bezpłatne zwiedzanie wystawy Mit Galicji w towarzystwie przewodnika. Prowadzenie: Małgorzata Jędrzejczyk. Wstęp wolny. Zajęcia odbywają się w każdy drugi piątek miesiąca.

20 listopada 2014 r., godz. 14.00-17.00

Seminarium dla nauczycieli

Galicyjska perspektywa, czyli jak wykorzystać dziedzictwo galicyjskie w nauczaniu nie tylko historii. W trakcie seminarium nauczyciele będą mieli okazję zwiedzić ekspozycję wraz z przewodnikiem, poznać ofertę zajęć edukacyjnych w trakcie wystawy Mit Galicji oraz podyskutować z kuratorkami na temat koncepcji pracy przy wystawie. Informacje: warsztaty@mck.krakow.pl, tel. 12 42 42 860.

20 listopada 2014 r., godz. 18.00

Galicja według Anny Arno – spotkanie na wystawie Mit Galicji

Cykl Galicja według… to spotkania w przestrzeni wystawy z znanymi krakowianami i krakowiankami. Pozwoli on spojrzeć na wystawę Mit Galicji z innej perspektywy. Jako pierwsza spotkanie poprowadzi Anna Arno – historyk sztuki, tłumaczka i dziennikarka. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują wejściówki.

23 listopada 2014 r.

Podróż do Galicji

W programie między innymi warsztaty dla dzieci i dorosłych, zwiedzanie wystawy z przewodnikiem, pokaz filmu Fryderyka Felliniego A statek płynie, galicyjska kawiarenka. Na wydarzenia towarzyszące wystawie wstęp wolny.

27 listopada 2014 r., godz. 18.00

Austriackie gadanie – spotkanie z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem

Spotkanie z autorami książki pt. Austriackie gadanie czyli encyklopedia galicyjska, w której znaleźć można ponad 700 haseł, prezentujących panoramę faktów, anegdot, postaci i powiedzonek.

Znajdują się w niej m.in. opisy rywalizacji Lwowa z Krakowem, dworskiej etykiety, obecnych wszędzie portretów „cysorza”, komiśniaka i kiełbasy wyborczej, Towarzystw Wstrzemięźliwości od Trunków Palonych, kolejnych gwizdawek, debiutantek na balach, zechcyka i ferbla. Któż dziś pamięta, że pierwszy pociąg wyjeżdżający sto lat temu do Zakopanego powitały wypięte w geście protestu gołe zadki górali? Jak nazywał się góral, któremu było żal? Dlaczego J.I. Kraszewski miała w Galicji opinię wichrzyciela itp. Znalezienie odpowiedzi stało się możliwe dzięki wieloletnim poszukiwaniom źródłowym, a także – pasji kolekcjonowania anegdot i facecji. Wstęp wolny.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.