Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Młodsi od swoich wyroków

Młodsi od swoich wyroków

Dom Spotkań z Historią

WIECZÓR AUTORSKI I POKAZ FILMU 

Dom Spotkań z Historią i Wydawnictwo LTW zapraszają na spotkanie z autorem książki Młodsi od swoich wyroków Januszem Horodniczym i pokaz filmu Gdzie chłopaki z tamtych lat?: 9 września (czwartek) 2010 r., godz. 18.00, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 w Warszawie. Wieczór poprowadzi p. Andrzej Komorowski. Goście rozmawiać będą o fascynującej autobiografii autora, o tragicznych losach pokolenia Kolumbów, z którego wielu było skazanych na karę śmierci za udział w antykomunistycznej konspiracji, więzienie czy pracę w kopalniach, oraz o warunkach życiach i atmosferze panującej w słynnych więzieniach PRL. Marek Horodniczy, syn autora, przeczyta również fragmenty książki.

Podczas spotkania pokazany zostanie dokument Gdzie chłopaki z tamtych lat? (2002, 23 min.) pp. Krzysztofa Wojciechowskiego i Janusza Horodniczego o osławionym więzieniu w Jaworzu, gdzie w latach 50. przetrzymywano młodzież z organizacji niepodległościowych. Zlikwidowano je dopiero po wybuchu buntu – największego w historii więziennictwa polskiego.

mlodsi_od_wyrokow.jpg

 

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.