Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Otwieramy sztukę

Otwieramy sztukę

Muzeum Narodowe w Krakowie

Otwieramy sztukę

Z niecierpliwością czekaliśmy, aż znów będziemy mogli zaprosić widzów do oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie. Po majówce nasze galerie zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. Przedłużamy wystawy czasowe, przygotowujemy wykłady i oprowadzania. Widzimy się już wkrótce.

Muzeum czeka na odwiedzających od 4 maja 2021 roku. Jesteśmy już przygotowani. Zapraszamy do galerii stałych oraz na trwające wystawy czasowe. Jeszcze w maju udostępnimy publiczności nową, po właśnie zakończonym remoncie, Galerię Stałą Sztuki Starożytnej w Arsenale – do wizyty zachęca dyrektor MNK, pan prof. Andrzej Szczerski.

Warto zajrzeć do Kamienicy Szołayskich (pl. Szczepański 9), gdzie dostępna jest wystawa Aleksander Kotsis. Odcienie realizmu. To opowieść o jednym z najważniejszych polskich malarzy połowy XIX wieku. Wystawa obejmuje dwa piętra, na których możemy podziwiać pejzaże i portrety autorstwa Kotsisa oraz fotografie zaginionych dzieł artysty i prace socrealistów inspirujących się twórczością malarza. Wystawa będzie otwarta do 13 czerwca.

Przedłużamy też dwie wystawy, które zostały otwarte w zimie: Architektura muzyką przestrzeni w Dawnym Hotelu Cracovia (al. Ferdynanda Focha 1) będzie dostępna do 20 czerwca. Na wystawie zaprezentowano wielkoformatowe zdjęcia ukazujące pięć wyjątkowych sal koncertowych Europy. Charakter ich wnętrz można podziwiać na fotografiach wydrukowanych w technice 3D.

Natomiast eksperymentalną wystawę MOC MUZEUM (al. 3 Maja 1) można podziwiać do 16 maja. Tylko w jednej z sal ekspozycyjnych zgromadzono aż 104 obiekty pochodzące z kilku epok. Wybrane obrazy można powąchać, a nawet dotknąć niektórych obiektów. Na tej wystawie można naprawdę poczuć sztukę.

Od 7 do 9 maja bilety do wszystkich oddziałów MNK będą tańsze o połowę.

Więcej informacji o wystawach

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego, pl. Szczepański 9, fot. Pracownia MNK 

Przy wejściach do budynków umieszczono dozowniki z płynem odkażającym ręce – do obowiązkowego stosowania. Pracownicy ochrony i obsługi będą wyposażeni w maseczki. W miejscach ogólnodostępnych widoczne będą informacje wskazujące zasady ochrony oraz ograniczenia dla zwiedzających. Na wystawach będą obowiązywać limity wejść, a zwiedzanie będzie możliwe tylko w maseczce ochronnej. Przerwy techniczne związane z dezynfekcją sal będą codziennie o stałej porze.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.