Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Noc Muzeów w Muzeum Narodowym

Noc Muzeów w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na Noc Muzeów. 15 maja 2021 roku w godz. 19.00–24.00 będzie można zwiedzić wszystkie wystawy w Gmachu Głównym. Przygotowaliśmy również kameralne, wieczorne spacery po Parku Rzeźby w Królikarni oraz po zespole parkowym przy Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Zapraszamy na profil Muzeum na Facebooku – od godz. 20.00 będziemy nadawać na żywo prosto z muzealnego studia telewizyjnego.

Kilkadziesiąt wieków historii sztuki w galeriach stałych

W Gmachu Głównym (al. Jerozolimskie 3) na zwiedzających czekają zabytki różnych epok i kultur eksponowane w sześciu galeriach stałych: Galerii Sztuki Starożytnej, Galerii Faras, Galerii Sztuki Średniowiecznej, Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku oraz Galerii Wzornictwa Polskiego. Ostatnie wejście do Muzeum zaplanowano o godzinie 24.00.

Holenderscy i flamandzcy mistrzowie

W Gmachu Głównym zapraszamy również do zwiedzenia wystawy czasowej Różne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie z Kolekcji ERGO Hestii. To opowieść o narodzinach i rozwoju sztuki holenderskiej w XVII wieku w kontekście rozwijającej się równolegle sztuki flamandzkiej. Eksponowane obrazy pochodzą z kolekcji Towarzystwa Ubezpieczeniowego ERGO Hestia. Ekspozycję uzupełniają wybrane dzieła ze zbiorów MNW.

Spacery w zielonej scenerii

Oddziały – Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni (ul. Puławska 113a) i Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim (ul. Zamkowa 49) – zapraszają dzieci i dorosłych na oprowadzania z przewodnikami po przypałacowych parkach. Obowiązują zapisy, szczegóły są dostępne na stronach internetowych i w mediach społecznościowych oddziałów.

Noc Muzeów w MNW

Muzealna telewizja na Noc Muzeów

Zapraszamy na nocną relację na żywo ze studia telewizyjnego MNW. Z kamerami zajrzymy do gabinetu dyrektora i do najciemniejszych muzealnych zakamarków. Odwiedzimy też niedostępne na co dzień magazyny. Z kuratorami porozmawiamy o modzie i warunkach życia w dawnych czasach, poznamy odległe kultury i będziemy odkrywać tajemnice muzealnej kolekcji. Program poniżej.

Godz. 20.00 – Noc Muzeów | Dobry wieczór MNW cz. 1 | Muzealny styl życia

W gabinecie dyrektora porozmawiamy o modzie i warunkach życia w dawnych wiekach. W studiu będziemy gościć panią Aleksandrę Janiszewską, kuratorkę wystawy Różne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie z kolekcji ERGO Hestii oraz panią Ewę Orlińską-Mianowską, kustoszkę Kolekcji Tkanin w Zbiorach Sztuki Zdobniczej. Odwiedzimy też jeden z oddziałów – Muzeum w Nieborowie i Arkadii.

Godz. 21.10 – Noc Muzeów | Dobry wieczór MNW cz. 2 | Muzealne magazyny

Zapraszamy do magazynu Zbiorów Sztuki Orientalnej. Będzie można wybrać jedną z dwóch zaproponowanych ścieżek zwiedzania. Spotkanie poprowadzą pani kuratorka Magdalena Pinker oraz pani kustosz Joanna Popkowska. Odwiedzimy też magazyny w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni.

Godz. 22.10 – Noc Muzeów | Dobry wieczór MNW cz. 3 | Muzealne zagadki

Przyjrzymy się niewyjaśnionym muzealnym zagadkom z Galerii: Sztuki Starożytnej, Faras oraz Sztuki Średniowiecznej. Atmosferę dreszczowca zapewni krótka wizyta w Muzeum Plakatu. W studiu będziemy gościć panią Aleksandrę Sulikowską, kuratorkę Galerii Faras i Sztuki Starożytnej, oraz panią Zofię Herman, adiunkt w Zbiorach Dawnej Sztuki Europejskiej i współautorkę koncepcji Galerii Sztuki Średniowiecznej.

Godz. 23.10 – Noc Muzeów | Dobry wieczór MNW cz. 4 | Muzealne tajemnice

W ostatniej części naszej transmisji odwiedzimy najbardziej niedostępne miejsca w Muzeum. Przewodnikiem będzie pan Piotr Kibort, kustosz w Gabinecie Rycin i Rysunków oraz znawca historii Gmachu Głównego. Odwiedzimy także Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim.

Udział we wszystkich wydarzeniach stacjonarnych i online jest bezpłatny. Obowiązują limity zwiedzania i obostrzenia sanitarne wynikające z przepisów prawa.

Godziny otwarcia: 15 maja: 10.00–16.00 oraz 19.00–24.00, 16 maja: 12.00–18.00.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.