Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Weekend w Muzeum Narodowym

Weekend w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Weekend w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

11-12 sierpnia 2018 roku

11 sierpnia, godz. 15.00

Archiwistyka społeczna – od archiwów prywatnych i rodzinnych do archiwów społecznych

Prywatne, rodzinne i społeczne archiwa istnieją tak długo, jak długo istnieje ludzka potrzeba gromadzenia materialnych śladów życia i zabezpieczania pamięci o przeszłości. O zjawisku, jakim jest społeczna archiwistyka, mówi się dopiero od kilku lat. Prelegentka, pani Marta Derejczyk, przedstawi wyzwania i możliwości, przed jakimi stają archiwiści społeczni, zaprezentuje też kilka przykładów takich działań. Wydarzenie towarzyszy wystawie Słuchaj Przedmieścia! Wstęp wolny.

Muzeum Etnograficzne, ul. Romualda Traugutta 111/113

11 sierpnia, godz. 11.00

Cztery elementy

Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Ogień, woda, ziemia i powietrze. Cztery elementy kosmologiczne. Cztery materie, z których składa się świat. Jak artyści wykorzystują zasady wszechświata, tworząc swoje własne artystyczne światy? Podczas spotkania dzieci zapoznają się ze starożytną filozofią kosmologiczną, poznają, co to Chaos i Kosmos, skonstruują swoje tworzywa i materie świata. Prowadzenie: pani Kamila Morawska. Wstęp: 1 zł.

Zapisy

Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1

12 sierpnia, godz. 12.00

Vamos a cantar – zaśpiewajmy!

Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat oraz ich opiekunów. Uczestnicy będą mieli okazję skonstruować instrumenty muzyczne i poznać proste piosenki w języku hiszpańskim. Rodzinne muzykowanie i śpiewanie dostarczy wszystkim wiele radości. Prowadzenie: pani Julieta González-Springer. Wstęp: 5 zł.

Zapisy, tel. 71 372 51 48.

Gmach Główny, plac Powstańców Warszawy 5

12 sierpnia, godz. 15.00

Finisaż wystawy „Tu strzyka, tam łupie, ale rży. A sumienie kąsa. Tadeusz Brzozowski – inspiracje, konteksty, ślady”

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie z udziałem pani Anny Chmielarz. Wstęp z biletem na wystawy czasowe. Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1

12 sierpnia, godz. 16.00

Oprowadzanie po wystawie „Sztuka Wicekrólestwa Peru”

Wstęp z biletem na wystawy czasowe.

Zapisy

Gmach Główny, plac Powstańców Warszawy 5

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.