Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wydarzenia w Muzeum Narodowym

Wydarzenia w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wydarzenia w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

7–9 marca 2020 roku

7 marca, godz. 12.00

Świat kropek Yayoi Kusamy

Cykl: Kobieta w świecie sztuki

Wykład pani Magdaleny Szafkowskiej. Yayoi Kusama to japońska artystka pop artu, której wypełnione kropkami prace osiągają na aukcjach zawrotne ceny. Początkowo studiowała malarstwo w Japonii, następnie przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczęła malować kropki, które od dzieciństwa były jej obsesją. Tworzyła z nich happeningi, jest też autorką surrealistycznych, plenerowych rzeźb. Wstęp wolny.

Gmach Główny, plac Powstańców Warszawy 5

7 marca, godz. 16.00

Odkrywając Willmanna

Cykl: Willmann. Interpretacje

Wykład pana Grzegorza Zajączkowskiego. Od śmierci Michała Willmanna do czasów obecnych było wiele wydarzeń związanych z odkrywaniem „na nowo” twórczości artysty. Wykład będzie poświęcony najważniejszym osobom, które od XVIII w. badały twórczość mistrza z Lubiąża, ale także pracowały nad zachowaniem jego spuścizny dla kolejnych pokoleń. Prelegent opowie o tym, co działo się z dziełami Willmanna przez 300 lat. Czy współcześnie jest jeszcze szansa na dokonanie kolejnych odkryć? Wstęp wolny.

Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1

7 marca, godz. 17.00

Chaosfera dadaizmu

Cykl: Kurs historii sztuki. Work in progress

Warsztaty pani Agaty Iżykowskiej-Uszczyk. Czy rzeczywiście wszystko, co „artysta wypluje”, jest sztuką? Według Kurta Schwittersa: tak. W trakcie warsztatów wejdziemy w polemikę z artystą, oddamy się dadaistycznym praktykom oraz stworzymy własną dadaistyczną chaosferę. Wstęp: 3 zł.

Pawilon Czterech Kopuł

Zapisy: tel. 71 712 71 81

8 marca, godz. 11.15

Zwiedzanie ze szminką w torebce

Prowadzenie: pani Izabela Trembałowicz-Chęć. Panorama Racławicka zaprasza panie na specjalny seans, podczas którego będzie można usłyszeć ciekawostki związane z powstawaniem wyjątkowego malowidła, a także anegdoty przybliżające sylwetki twórców oraz ich wzajemne relacje. Wstęp: 20 zł.

Panorama Racławicka, ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 11

Zapisy: tel. 71 344 23 44

8 marca, godz. 15.00

Oprowadzania niedzielne

Oprowadzanie pani Beaty Lejman po wystawie czasowej Willmann. Opus magnum. Wstęp z biletem na wystawę czasową.

Pawilon Czterech Kopuł

8 marca, godz. 16.00

Od Stanisławowa

Cykl: Wędrówki pieśni

Spotkanie śpiewacze dla dorosłych. Prowadzenie: pani Marta Derejczyk. Tradycje muzyczne na Dolnym Śląsku to barwny splot repertuaru pieśniowego wielu regionów dawnej Polski. Spotkania są okazją do poznania i wspólnego zaśpiewania pieśni obrzędowych, lirycznych oraz ballad, które zachowali w pamięci mieszkańcy naszego regionu, przybyli tu po wojnie. Do udziału w zajęciach prowadząca zachęca zarówno osoby praktykujące śpiewanie w gronie rodzinnym lub zespole, jak i początkujących. Marcowe spotkanie poświęcone będzie pieśniom z okolic Stanisławowa. Wstęp: 5 zł

Muzeum Etnograficzne, ul. Romualda Traugutta 111/113

Zapisy: tel. 71 344 33 13

Dla dzieci, młodzieży i rodzin:

7 marca, godz. 11.00–16.00

Irlandzki Dzień Rodzinny w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Fundacja Kultury Irlandzkiej podczas Dni św. Patryka zaprasza na rodzinne zajęcia dla osób w każdym wieku i warsztaty dla dzieci. W holu Gmachu Głównego odbędą się m.in. zabawy i warsztaty plastyczne dla dzieci, pokazy i nauka tańca irlandzkiego, degustacja irlandzkich ciast oraz prezentacja baśni i opowiadań z zielonej wyspy. Wszystko po to, by lepiej poznać różne aspekty kultury irlandzkiej.

godz. 11.00-15.00 – Zielone warsztaty plastyczne z okazji zielonego święta w holu Muzeum (projektowanie sukienek dla irlandzkich tancerek, tworzenie gry planszowej z Irlandią w tle i wiele więcej)

godz. 12.00-12.30 – pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu zespołu Irish Spin

godz. 13.00-13.45 – warsztaty tańca irlandzkiego dla dzieci z instruktorami zespołu Irish Spin

godz. 13.00-15.00 – profesjonalna foto budka w irlandzkim klimacie

Dodatkowo: zielona kawiarenka i zielone baloniki dla uczestników. Wstęp wolny.

Gmach Główny

8 marca, godz. 12.00

Śpiewajka wiosenna

Cykl: ETNO w południe

Rodzinne warsztaty muzyczne pani Marty Derejczyk dla rodziców i dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Kolejne z cyklu spotkań, na których można poznać i wspólnie pośpiewać stare piosenki wykonywane kiedyś dla dzieci lub przez dzieci. Do uczestnictwa w zajęciach nie są konieczne żadne umiejętności, w tym umiejętność czytania literek czy nut, chętni mogą natomiast przybyć z własnymi instrumentami. Na zajęciach zaśpiewamy wiosenne piosenki budzące przyrodę do życia. Wstęp: 3 zł.

Muzeum Etnograficzne

Zapisy: tel. 71 344 33 13

8 marca, godz. 12.00

Wisiorek dla Ewy. O biżuterii kobiecej słów parę

Cykl: Z rodziną do muzeum

Zabawa plastyczna pani Katarzyny Kalinowskiej dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dzieci wykonają z masy solnej fantazyjne wisiorki, które później będą mogły ozdobić kreacje ich modnych mam i babć. Wstęp: 3 zł.

Gmach Główny

Zapisy: tel. 71 372 51 48

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.