Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wydarzenia w Muzeum Narodowym

Wydarzenia w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wydarzenia w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

2829 sierpnia 2021 roku

28 sierpnia, godz. 12.00

Witraże z kościoła św. Krzysztofa we Wrocławiu. Historia, nowa aranżacja

Cykl: Piękne i użyteczne

Wykład online pani Elżbiety Gajewskiej-Prorok. Późnorenesansowe kwatery witrażowe z herbami patrycjuszy wrocławskich miały burzliwą historię i dziś wciąż jest z nimi związanych wiele pytań. Dla którego z kościołów wrocławskich były fundowane w końcu XVI stulecia i czyje herby na nich przedstawiono? W jakiej technice były wykonane? Kto podpisał się na starych witrażach w XVIII i XIX wieku? Wykład będzie okazją do przybliżenia tych zagadnień, a także opowieścią o mozolnym procesie wykonywania kopii witraży herbowych oraz o historii i ikonografii nowych witraży i przeszkleń witrażowych w kościele pw. św. Krzysztofa we Wrocławiu.

Spotkanie transmitowane będzie na profilu Muzeum Narodowego we Wrocławiu na Facebooku.

29 sierpnia, godz. 11.00

Pod kopułą pana Poelziga

Cykl: #muzealniaki_pod_kopułą

Warsztaty pani Mai Kwiecińskiej dla rodziców i dzieci w wieku do lat trzech. Pawilon Czterech Kopuł zbudowano już ponad sto lat temu. Wspólnie wyruszymy w podróż przez jego historię. Kto go zaprojektował i w jakim celu? Czy ten monumentalny obiekt jest ważnym dziełem architektury? A na koniec sprawdzimy, czy maluchy znają te same prawa fizyki, które muszą respektować wielcy architekci.

Spotkanie dla 15 osób (z zachowaniem reżimu sanitarnego) w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Wystawowej 1.

Bilety: 3 zł – do nabycia w kasie muzeum. Zapisy, tel.: 71 712 71 81.

29 sierpnia, godz. 13.00

Raz, dwa, trzy… Cztery kopuły!

Cykl: Sztuczki w Pawilonie

Warsztaty pani Mai Kwiecińskiej dla rodziców i dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. Jaki kształt ma kopuła? Czy potrafisz policzyć kopuły Pawilonu? Na zajęciach dowiemy się, dlaczego budynek naszego muzeum jest taki ciekawy, a potem sami zmierzymy się z architekturą i zbudujemy własny pawilon.

Spotkanie dla 15 osób (z zachowaniem reżimu sanitarnego) w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej.

Bilety: 3 zł – do nabycia w kasie muzeum. Zapisy, tel.: 71 712 71 81.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.