Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Nie ma jak modernistyczny Lwów. Portret miasta w czasach II Rzeczypospolitej

Nie ma jak modernistyczny Lwów. Portret miasta w czasach II Rzeczypospolitej

Muzeum Architektury we Wrocławiu

Muzeum Architektury we Wrocławiu

ul. Bernardyńska 5

17 lutego 2017 roku, godz. 17.00

Dobiega końca ostatnia z wystaw przygotowanych przez zespół Muzeum Architektury we Wrocławiu w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Zanim jednak 26 lutego zamkniemy ekspozycję poświęconą architekturze modernistycznej Lwowa, zapraszamy na ostatnie oprowadzanie kuratorskie.

Spotkanie rozpocznie się lustrowanym slajdami wykładem pt. Nie ma jak modernistyczny Lwów. Portret miasta w czasach II Rzeczypospolitej, po którym zaprosimy Państwa do ostatniego wspólnego spaceru po wystawie.

Naszym przewodnikiem będzie pan dr hab. Andrzej Szczerski, wykładowca w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, wicedyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie i kurator wystawy Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.