Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: Molly Nilsson na czterech koncertach

Molly Nilsson na czterech koncertach

Dark Skies Association

Molly Nilsson na czterech koncertach w Polsce

9 lutego pani Molly Nilsson rozpocznie koncertowanie w Polsce. Wystąpi w czterech miastach. Specjalnie na tę okazję charyzmatyczna szwedzka artystka przygotowała ponadgodzinny mixtape zatytułowany Un/Solved Mysteries.

Muzyka ścielącej się tęsknoty i zastygającej efemeryczności. Widok przez szybę pociągu, błyszczący ekran telewizora.

Molly Nilsson. Dziewczyna, której nie chce się czekać, aż ktoś poprosi ją do tańca i spontanicznie projektuje swój własny muzyczny kram. Zakłada label Dark Skies Association, z łatwością, lecz nie pochopnie kreśli linijki zawstydzająco osobistych tekstów i ubiera je czule w synthpopową siatkę dźwięków. Nilsson połknęła bakcyla DIY — kręci i montuje osobliwe teledyski, a nawet własnoręcznie farbuje promocyjne tiszerty.

Dzieciństwo spędziła w Sztokholmie, by zaraz po szkole przeprowadzić się do Niemiec. Od kilku lat mieszka w berlińskiej dzielnicy Neukölln, gdzie swój czas dzieli pomiędzy etat w galerii sztuki i muzykę. Jednak z jej utworów tchnie gęstą tęsknotą, jakby nigdzie tak naprawdę nie czuła się u siebie. Polska, po rewelacyjnym przyjęciu zeszłorocznych koncertów, będzie ponownym przystankiem w długiej światowej trasie promującej jej ostatni krążek „History”.

9 lutego 2013 r., godz. 20:00, BWA, al. Niepodległości 18, Zielona Góra.

10 lutego 2013 r., godz. 20:00, Przestrzeń Muzyczna Puzzle Wrocław, Przejście Garncarskie 2, Wrocław, bilety: 20 zł. Strona wydarzenia (+ videoclipy): https://www.facebook.com/events/411664808915315/.

11 lutego 2013 r., godz. 21:00, Klub Piękny Pies, ul. Bożego Ciała 9, Kraków, bilety: 20 zł.

12 lutego 2013 r., godz. 22:00, Cafe Kulturalna, plac Defilad 1, Warszawa, bilety: 20 zł.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.