Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Munch 150

Munch 150

Kino Nowe Horyzonty

Prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD zostaną pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Obrazy będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Munch 150 — Muzeum Muncha i Muzeum Narodowe w Oslo

21 czerwca 2014 roku, godz. 20.00

czas trwania: 90 min (zwiastun)

kup bilet

W 2013 roku Norwegia obchodziła 150. rocznicę urodzin Edwarda Muncha (1863-1944), jednej z najwybitniejszych postaci sztuki współczesnej. Wystawa Munch 150 w Oslo została obwołana wydarzeniem roku. Światowe zainteresowanie jest ogromne, nie tylko w efekcie niedawnego pobicia przez słynny Krzyk rekordu aukcyjnego (120 milionów dolarów). Wielu zna Muncha właśnie jako autora tego jednego obrazu, ale warto poznać cały jego dorobek. Widzowie kinowi przyjrzą się procesowi realizacji wystawy, a także poznają wielowymiarową biografię artysty, którego życie rozciąga się od połowy XIX wieku po niemiecką okupację Norwegii podczas II wojny światowej. Norwescy i międzynarodowi eksperci przeanalizują bogatą i często nieznaną twórczość mistrza.

magazynsztuki.pl

Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.