Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: X Muza Architektury

X Muza Architektury

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków

13 grudnia 2012 r., godz. 18.00, w Kinie Pauza w Krakowie, w ramach cyklu X Muza Architektury, odbędzie się projekcja filmu „Dreams in Copenhagen” (Marzenia w Kopenhadze, reż. Max Kestner, Dania 2010, 72’).

„Marzenia w Kopenhadze” to film o współistnieniu ludzi i architektury. Pokazuje skomplikowane historie ludzi rozgrywające się na tle wyjątkowej scenerii stolicy Danii. Opowiada o domach, w których mieszkamy, bramach, z których wychodzimy, ulicach, którymi podążamy. Mówi o architekturze z perspektywy humanistycznej.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z panią dr inż. arch. Agnieszką Wójcik, adiunkt Instytutu Projektowania Urbanistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Na pokaz zapraszają: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków, Kino Pauza oraz ArchFilmFest.

X Muza Architektury to cykl spotkań filmowych poświęconych architekturze, w czasie którego badane są najnowsze, najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące trendy w ich społeczno-kulturowym wymiarze. To także okazja do spotkań z ciekawymi gośćmi, którzy raz w miesiącu poprowadzą dyskusję na poruszane przez nas tematy.

Kino Pauza, ul. Floriańska 18, Kraków.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.